کد خبر: ۲۱۴۰۸۳
۱۲:۲۳ - ۱۴۰۲/۶/۲۷

بی اعتمادی مردم به سرمایه گذاری در بورس و خروج سالانه ۱۱ میلیارد دلار از ایران!
نماینده مجلس اعلام کرد :

بی اعتمادی مردم به سرمایه گذاری در بورس و خروج سالانه ۱۱ میلیارد دلار از ایران!

نماینده مجلس با اعلام خروج سالانه ۱۱ میلیارد دلار سرمایه از ایران، گفت: مردم به دلیل فاجعه از دست دادن دارایی ها دیگر اعتمادی به بورس و سرمایه گذاری در سهام ندارند.

به گزارش پایگاه خبری بورس پرس، احمد علیرضابیگی با اشاره به اینکه عدم تامین معیشت باعث تشدید مهاجرت‌ها شده به شفقنا، اعلام کرد: ایران عملا در رکود اقتصادی بسیار سنگینی قرار گرفته و درآمدهای مردم مثل رانندگان و کارگران با هزینه های زندگی‌ برابری ندارد. همین افراد در بازار بین الملل و حتی کشورهای همسایه می‌توانند درآمدهای بالایی داشته باشند.

نوع مواجهه‌ با شرکت‌های دانش بنیان، ناامنی در دانشگاه ها، حقوق پایین اساتید، پرستاران، خلبان ها و... هم از دیگر عوامل مهاجرت نخبگان است.

باید امکانی ایجاد شود تا مردم سرمایه‌ها را در ایران به کار گیرند اما وقتی می خواهند سرمایه را در قالب بورس و بازار سهام، سرمایه گذاری کنند، فاجعه‌ رخ می دهد و مردم دارایی ها را از دست می‌دهند. کسی هم جوابگو نبود. بنابراین طبیعی است این اعتماد به این راحتی بازگردانده نشود.

طبق اعلام بانک مرکزی سالانه 11 میلیارد دلار سرمایه از ایران خارج می‌شود در صورتی که هیج بستری برای جذب سرمایه وجود ندارد تا بتوان سود مشابه در خارج را به مردم بدهد. با وجود سرمایه این چنینی در حوزه انرژی، گاز و نفت، دولت دست به دامان شرکت‌های خارجی است.

دولت شورای عالی ایرانیان در زمان احمدی نژاد توانست اعتماد بخش بزرگی از ایرانیان خارج را برای سرمایه گذاری جذب کند و در آذربایجان شرقی حدود 6 پروژه عمده تعریف شد که می توانست الگویی برای استمرار آن به سایر نقاط ایران باشد اما نه تنها چنین اقدامی نیافت بلکه حتی امکان حفظ نخبگان، میسر نشد !

تلگرام اصلی بورس پرس : t.me/boursepressir

انتهای پیام


برای دریافت مهمترین اخبار عضو کانال بورس پرس در تلگرام شوید.
ارسال نظر
نام:
آدرس ایمیل:
متن: *
عدد روبرو را تایپ نمایید


آخرین اخبار
پربیننده ترین
طراحی سایت خبری و هاست توسط ایرسا هاستینگ