کد خبر: ۲۱۴۰۸۹
۱۱:۵۵ - ۱۴۰۲/۶/۲۷

انتقال امروز منابع ارزی بلوکه شده در ژاپن و تبادل ۱۰ زندانی آمریکایی و ایرانی
سخنگوی وزارت خارجه اعلام کرد:

انتقال امروز منابع ارزی بلوکه شده در ژاپن و تبادل ۱۰ زندانی آمریکایی و ایرانی

سخنگوی وزارت خارجه از انتقال امروز منابع ارزی بلوکه شده ایران در ژاپن و همزمان با تبادل ۱۰ زندانی آمریکایی و ایرانی خبر داد.

به گزارش پایگاه خبری بورس پرس، ناصر کنعانی اعلام کرد: دارایی‌های بلوکه شده ایران در ژاپن امروز آزاد و به حساب ایران در یکی از کشورهای دوست منتقل شد و انتظار می رود همزمان با آزادی پنج شهروند ایرانی همراه شود. بخشی از دارایی ها در عراق هم آزاد شد و پیش بینی می شود دیگر منابع باقی مانده در چند کشور که زیاد هم نیست در آینده نزدیک، آزاد شود.

با توجه به برگزاری مجمع سالانه سازمان ملل و حضور رئیس جمهور و هیات همراه، فرصت بسیار خوبی برای دیدارها و گفتگوهای مختلف در حاشیه سازمان ملل است. ایران برای استیفای حقوق ملت با استفاده از مسیر دیپلماسی از فرصت ها استفاده خواهد کرد و از انجام مذاکره برای بازگشت همه طرف ها به برجام ملاحظه محدودیتی ندارد.

امکان انجام مذاکرات با واسطه ها وجود دارد اما تلاش برای رفع تحریم ها محدود به مسیر مذاکرات برجامی نخواهد بود.

دو شهروند آزاد شده بر اساس علاقه وارد ایران خواهند شد و یک نفر به کشور ثالث منتقل و دو نفر دیگر در آمریکا می‌مانند. از سوی دیگر پنج شهروند آمریکایی هم آزاد می شوند.

همکاری ایران با آژانس ادامه می‌یابد و اخراج کارشناسان ( آلمانی و فرانسوی) هم پاسخی به اقدام سیاسی کشورهای اروپایی و آمریکا بود. اگر اروپا به اصول ایران احترام بگذارد ، مشکلی برای ارتباط تجاری و مراوده اقتصادی نخواهد بود.

تلگرام اصلی بورس پرس : t.me/boursepressir

انتهای پیام

 


برای دریافت مهمترین اخبار عضو کانال بورس پرس در تلگرام شوید.
ارسال نظر
نام:
آدرس ایمیل:
متن: *
عدد روبرو را تایپ نمایید


آخرین اخبار
پربیننده ترین
طراحی سایت خبری و هاست توسط ایرسا هاستینگ