1. بورس ها
سه شنبه, ۲۸ شهریور ۱۴۰۲ ۱۳:۱۲
زمان مطالعه: 2 دقیقه
کد خبر: 214119
کارگزاران فرابورس با حضور یک شرکت جدید 115 تایی شدند

کارگزاران فرابورس با حضور یک شرکت جدید 115 تایی شدند

مجوز فعالیت یک شرکت کارگزاری جدید از سوی سازمان بورس صادر شد تا با عضویت در فرابورس، تعداد کارگزاری‌ها به ۱۱۵ شرکت افزایش یابد.

به گزارش پایگاه خبری بورس پرس، پس از گذشت دوازده سال از عدم صدور مجوز برای کارگزاری‌ها، پنج کارگزاری جدید آسمان و هامرز در خرداد، اعتبار تابان و راهین در تیر و یزدان در شهریور به فرابورس پیوستند. همچنین کارگزاری آرتان با اخذ مجوز فعالیت از سازمان بورس از 26 شهریور به عضویت رسمی در فرابورس درآمد تا تعداد کارگزاری‌های فرابورسی به 115 شرکت برسد.

بر اساس این گزارش، رضا حسینی خالجیری مدیرعامل کارگزاری آرتان در مراسم عضویت این کارگزاری در فرابورس درباره روند تاسیس این مجموعه گفت: ابتدای سال ۱۴۰۰ درخواست مجوز کارگزاری به سازمان بورس ارسال و موافقت اصولی سال گذشته دریافت شد. در نهایت مجوز تاسیس و فعالیت از سازمان بورس اخذ و کارگزاری در حال آغاز فعالیت است.

وی افزود: توسعه ابزارهای مالی در بازار سرمایه از اهداف اصلی این کارگزاری است. این مجموعه شرکت سبدگردان نیز دارد و در اهداف بلندمدت قرار است به هلدینگ خدمات مالی تبدیل شود. احداث شعبه‌هایی در خارج از اهداف توسعه‌ای مهم بشمار می‌رود.

تلگرام اصلی بورس پرس : t.me/boursepressir

انتهای پیام

 

 

 

دیدگاه ها

شما هم می توانید نظرات خود را ثبت کنیدکد امنیتی کد جدید