1. بورس ها
چهارشنبه, ۲۹ شهریور ۱۴۰۲ ۰۳:۳۰
زمان مطالعه: 4 دقیقه
کد خبر: 214142
واکنش و پیشنهاد مدعی پرداخت 8 میلیارد تومان به 7 عضو هیئت مولدسازی!
خطاب به رئیس جمهور اعلام شد:

واکنش و پیشنهاد مدعی پرداخت 8 میلیارد تومان به 7 عضو هیئت مولدسازی!

مدعی پرداخت ۸ میلیارد تومان به ۷ عضو هیئت مولدسازی به واکنش سازمان خصوصی سازی پاسخ داد و خواهان برگزاری مناظره زنده شد.

به گزارش پایگاه خبری بورس پرس، احمد توکلی مدعی پرداخت ۸ میلیارد تومان به هر یک از ۷ عضو هیئت مولدسازی برای ۲۴ جلسه در پاسخ به واکنش های تند سازمان خصوصی سازی مبنی بر عدم دریافت این حق الزحمه در نامه ای به رئیس جمهور، اعلام کرد: ۱۳ شهریور در شرح زیان های جبران‌ناپذیر مصوبه مولدسازی اموال دولت اعلام شد اجرای این مصوبه، احتمال خانه‌دار شدن مردم بی‌خانمان را نیز از بین می‌برد.

مجلس باید مانع بی‌حرمتی به قانون اساسی و حقوق ملت شود و نگذارند شأن اصل بن‌بست شکن قانون اساسی یعنی اصل 110 که یکی از وظایف رهبری را حل معضلات شمرده در اذهان نخبگان مخدوش شود.

در مصوبه، هیات عالی مجاز شده تا 5 درصد منابع حاصل از فروش دارائی‌ها را کارمزد حساب کند که صرف هزینه‌های اجرایی و ایجاد انگیزه در عوامل و پرداخت پاداش به تمام کسانی شود که در این امر فعالیت مؤثر دارند. دریکی از تغییرات بعدی به‌عنوان اصلاح، سقف 5 درصد را حذف کردند و تصمیم‌گیری آن را به آینده ای مبهم احاله کردند و تعیین سقف را رئیس سازمان خصوصی‌سازی پیشنهاد دهد و هیات عالی تصمیم بگیرد و این یعنی احتمالات بدتر ممکن است.

در هیچ جای آیین‌نامه اعضای هیات عالی که مهم‌ترین جمع مؤثر در این مصوبه هستند از گرفتن پاداش مستثنا نشدند. در مثالی فرضی نشان داده شد اینها می‌توانند دریافت‌های بسیار سنگینی کارسازی کنند. این مثال فرضی باعث راه افتادن موج جدیدی از نقد و طعن و لعن علیه اعضای هیات شد و به برداشت‌های سنگینی از این منبع متهم شدند.

استناد دلسوزان و دستاویز بدخواهان برای متهم کردن اعضای هیات عالی شکل تحریف‌شده‌ای از سخنان اینجانب بود. اعضای هیات عالی چنین دریافت‌ های ظالمانه‌ای نداشته و در تصور آنها چنین خیانت‌هایی خطور نکرده است. اگر هم بخواهند چون در صف مقامات جای دارند به آن‌ها اجازه چنین کارهای شیطانی داده نخواهد شد.

اگر حرف ها متضمن ناروایی به اشخاص بود در عذرخواهی صریح و سریع تردید نمی‌شد اما گزافه گویی نیست. اینکه می‌گویند پولی نگرفته‌ و نخواهیم گرفت، پاسخ اعتراض نیست. قانون نباید ظرفیت چنین مظالمی را برای اشخاص فراهم کند. امروز دست در کیسه بیت‌المال نمی‌کنید. آیا فردا هم نمی‌ کنند؟

مجری مصوبه با نامه تهدیدآمیزی چندین اتهام سنگین را متوجه اینجانب ساخته اما بهترین سند را برای حق بودن نگرانی آزادی خواهان و احرار مسلمان و وطن دوستان دلسوز از روش مستبدانه شکل‌گیری این مصوبه و سازگاری منش برخی از مجریان با استبداد به مردم عرضه کرده است. تهدید مجریان جوانی که هیچ هزینه‌ای برای آزادی نپرداختند و حالا چنین مصوبه‌ای متناسب با روحیات تحکمی به دست دارند، جای تعجب ندارد.

درخواست می شود به آنان یادآور شوید هنوز در این کشور پیرانی هستند که از تهدید که هیچ، حتی از مجازات ناحق نیز نمی‌هراسند و همچنان از امر به‌ معروف و نهی از منکر و خیرخواهی برای ملت و دولت دست نخواهند کشید.

پیشنهاد می‌شود بجای تهدید یا بی اعتنایی به نقدها برای روشن‌تر شدن موضوع، کارشناسان و صاحبنظران منتقد از جمله کارشناسان دیده‌بان شفافیت و عدالت که آمادگی کامل دارند و هر کارشناس یا کارشناسانی که دولت صلاح می‌داند از طرف هیات عالی مولدسازی در یک مناظره زنده تلویزیونی مردم را با این موضوع آشناتر کنند.

تلگرام اصلی بورس پرس : t.me/boursepressir

انتهای پیام

 

مطالب مرتبط

دیدگاه ها

شما هم می توانید نظرات خود را ثبت کنیدکد امنیتی کد جدید