کد خبر: ۲۱۶۷۰۴
۱۴:۹ - ۱۴۰۲/۸/۲۸

واحدهای صندوق طلای تابان در کمتر از یک ساعت به فروش رفت
با استقبال کم نظیر سرمایه گذاران:

واحدهای صندوق طلای تابان در کمتر از یک ساعت به فروش رفت

صندوق طلای تابان تمدن با نماد "تابش" در بورس کالا بازگشایی و با استقبال کم نظیر سرمایه گذاران در کمتر از یک ساعت به فروش رفت.

به گزارش پایگاه خبری بورس پرس، صندوق طلای تابان تمدن با نماد "تابش" در بورس کالا بازگشایی و با استقبال کم نظیر سرمایه گذاران در کمتر از یک ساعت به فروش رفت.

بر اساس این گزارش، محمد شهسوار زاده قائم مقام معاونت بازار تامین سرمایه تمدندر این خصوص، گفت: معاملات ثانویه صندوق سرمایه گذاری طلای تابان تمدن با نماد "تابش" در راستای تکمیل زنجیره خدمات تامین سرمایه تمدن و توسعه خدمات سرمایه گذاری صورت پذیرفت. این صندوق از نوع ETF بوده که عمدتأ سرمایه گذاری مبتنی بر گواهی سپرده کالایی طلا، اوراق مشتقه مبتنی بر طلا، اوراق بهادار با درآمد ثابت و سپرده بانکی است که پیش‌بینی می‌شود متناسب با عملکرد بازار طلا، بازدهی داشته باشد.

وی افزود: برای سرمایه گذاری در این صندوق کافی است سرمایه گذاران دارای کد معاملاتی بوده و از طریق کلیه کارگزاری ها اقدام به خرید در نماد "تابش" کنند. سقف واحدهای صندوق سرمایه گذاری طلای تابان تمدن 200 میلیارد تومان است که با مساعدت سازمان بورس مجددا افزایش خواهد یافت. صندوق سرمایه گذاری اختصاصی بازارگردانی توسعه بازار تمدن به عنوان بازارگردان موظف به اجرای تعهدات طبق تعهدنامه بازارگردانی است.

شهسوار زاده در خصوص آینده بازار طلا توضیح داد: قیمت طلا در بازار داخلی تحت تاثیر دو عامل مهم قیمت دلار و اونس جهانی طلا قرار دارد. تغییر هر کدام از این عوامل چه در جهت افزایش و چه در جهت کاهش می تواند به چشم انداز سرمایه ‏گذاری توسط سرمایه ‏گذاران اثر گذار باشد.

"تابش" به عنوان سیزدهمین صندوق طلای  بورس کالا در کنار دیگر نماد صندوق های با پشتوانه طلا امکان سرمایه گذاری در حوزه شمش طلا را نیز برای سرمایه گذاران فراهم کرده است. برای سرمایه‌گذاری در صندوق طلا تابان تمدن لازم است ابتدا کد بورسی دریافت کنید. پس از آن می‌توانید از طریق سامانه معاملاتی iBtrader و یا از سامانه‌های معاملاتی سایر کارگزاری‌ها، اقدام به خرید نماد "تابش" کنید.

تلگرام اصلی بورس پرس : t.me/boursepressir

انتهای پیام

 

 


برای دریافت مهمترین اخبار عضو کانال بورس پرس در تلگرام شوید.
ارسال نظر
نام:
آدرس ایمیل:
متن: *
عدد روبرو را تایپ نمایید


آخرین اخبار
پربیننده ترین
طراحی سایت خبری و هاست توسط ایرسا هاستینگ