کد خبر: ۲۱۶۷۱۶
۰:۰ - ۱۴۰۲/۸/۲۹

دلایل افزایش ۶۱ درصدی سود ۶ ماهه آلومینیوم ایران

دلایل افزایش ۶۱ درصدی سود ۶ ماهه آلومینیوم ایران

شرکت آلومینیوم ایران، دلایل افزایش ۶۱ درصدی سود عملیاتی نیمه نخست سال نسبت به دوره مشابه سال قبل را اعلام کرد.

به گزارش پایگاه خبری بورس پرس، شرکت آلومینیوم ایران از دلایل افزایش 61 درصدی سود عملیاتی نیمه نخست سال نسبت به دوره مشابه سال قبل خبر داد.

بر اساس این گزارش، "فایرا" در خصوص دلایل افزایش سود عملیاتی، اعلام کرد: سود عملیاتی نیمه نخست سال‌ جاری نسبت به دوره مشابه سال قبل 61 درصد افزایش داشت که دلایل آن به شرح ذیل است.

1- افزایش مبلغ فروش به میزان 12.5 درصد به رغم کاهش بیش از 17 هزار تن در مقدار فروش به دلیل افزایش نرخ ارز و رقابت در معامله محصولات در بورس کالا که منجر به افزایش نرخ متوسط فروش به میزان 36.5 درصد شده است. این در حالی است که نرخ متوسط بهای تمام شده محصولات فروش رفته به میزان 25.2 درصد افزایش داشت که دلیل آن عمدتاً مربوط به افزایش نرخ مواد داخلی و خارجی (افزایش نرخ ارز) است.

2- کاهش هزینه های عملیاتی به میزان 52 درصد عمدتاً مربوط به کاهش هزینه‌های جذب نشده تولید با کاهش توقفات دستگاه‌ها و ماشین‌آلات در دوره جاری مالی بود و افزایش هزینه‌های مالی ناشی از افزایش مبلغ تسهیلات دریافتی و همچنین افزایش نرخ بهره تسهیلات بانکی است. افزایش سایر درآمدها و هزینه‌های غیرعملیاتی عمدتاً مربوط به تسعیر سفارش‌های ارزی سنواتی خرید مواد وارداتی است.

تلگرام اصلی بورس پرس : t.me/boursepressir

انتهای پیام

 


برای دریافت مهمترین اخبار عضو کانال بورس پرس در تلگرام شوید.
ارسال نظر
نام:
آدرس ایمیل:
متن: *
عدد روبرو را تایپ نمایید


آخرین اخبار
پربیننده ترین
طراحی سایت خبری و هاست توسط ایرسا هاستینگ