1. بورس ها
سه شنبه, ۳۰ آبان ۱۴۰۲ ۱۳:۳۳
زمان مطالعه: 2 دقیقه
کد خبر: 216760
تهاتر دارایی‌های دولت با طلب پیمانکاران در صورت عدم فروش در بورس

تهاتر دارایی‌های دولت با طلب پیمانکاران در صورت عدم فروش در بورس

رییس سازمان خصوصی سازی اعلام کرد: برای نخستین بار املاک مازاد دولت برای پروژه‌های اولویت‌دار نیمه‌تمام درصورت عدم فروش در بورس از طریق تهاتر با پیمانکار واگذار می‌شود.

به گزارش پایگاه خبری بورس پرس، مالک رحمتی در کمیته تخصصی مولدسازی دارایی‌های دولت، اعلام کرد: برای نخستین بار املاک مازاد برای پروژه‌های اولویت‌ دار نیمه‌ تمام از طریق تهاتر با پیمانکار تخصیص می‌یابد.

در این روش از ظرفیت بند ۶ ماده ۱۲ آیین‌نامه اجرایی مولدسازی دارایی‌های دولت استفاده و بسته‌های رونق در استان‌های هرمزگان و گلستان تصویب شد. با این تصمیم در اتمام پروژه‌های ۱۶۰ تختخوابی شهرستان میناب استان هرمزگان و اصلاح اراضی کشاورزی سیل گیر استان گلستان تسریع خواهد شد.

بر اساس قانون هر کدام از این دارایی‌ها یک‌بار برای کشف قیمت از طریق بازار سرمایه به مزایده گذاشته خواهد شد و اگر به فروش نرفت از طریق تهاتر و منوط به آخرین قیمت کارشناس رسمی دادگستری و بر اساس این بسته‌های رونق با پیمانکاران تهاتر می‌شود.

اصلاح بند ۸ ماده یک و ماده ۱۵ و الحاق ماده ۱۶ آیین‌نامه اجرایی بند ه تبصره ۱۸ با مصوبه هیئت وزیران، بررسی دستورالعمل نحوه تنظیم قراردادهای فروش اموال غیرمنقول مازاد دولت، بررسی و تصویب قیمت پایه و شرایط واگذاری املاک مازاد واقع در استان‌های گیلان، مرکزی و یزد، بررسی و تصویب املاک مازاد در ۲ استان هرمزگان و تهران از دیگر مصوبات بیست و دومین جلسه کمیته تخصصی مولدسازی دارایی‌های دولت بود.

تلگرام اصلی بورس پرس : t.me/boursepressir

انتهای پیام

 

 

دیدگاه ها

شما هم می توانید نظرات خود را ثبت کنیدکد امنیتی کد جدید