کد خبر: ۲۱۶۷۶۹
۱۱:۴۱ - ۱۴۰۲/۸/۳۰

تکرار ناهماهنگی دولت اینبار در ارسال لایحه بودجه ۱۴۰۳به مجلس + ارقام اولیه
با اعلام دو خبر متفاوت از سوی دو سخنگو:

تکرار ناهماهنگی دولت اینبار در ارسال لایحه بودجه ۱۴۰۳به مجلس + ارقام اولیه

سخنگوی اقتصادی دولت برخلاف اعلام سخنگوی دولت از ارسال امروز لایحه ۱۴۰۳ به مجلس خبر داد تا بار دیگر ناهماهنگی ها تکرار شود!

به گزارش پایگاه خبری بورس پرس، طبق اعلام قبلی قرار بود لایحه بودجه سال ۱۴۰۳ امروز با حضور رئیس‌ جمهور تقدیم مجلس شود اما علی بهادری سخنگوی دولت، اعلام کرد با درخواست هیئت رییسه مجلس و با توجه به عدم بررسی بخش نهایی برنامه هفتم به جلسه بعد از اتمام بررسی برنامه هفتم موکول شد.

براساس این گزارش اما احسان خاندوزی در کسوت سخنگوی اقتصادی دولت، اعلام کرد: مجلس برای تعیین تکلیف برنامه، تقاضای تعویق زمان ارائه بودجه را داشت ولی تا دقایقی دیگر بودجه ۱۴۰۳ با نامه رییس‌جمهور به مجلس ارسال خواهد شد!!!

به گفته وی بیش از ۱۳.۶۵ میلیارد یورو برای واردات کالاهای اسای مصارف ارزی در نظر گرفته شده و محاسبات بودجه ۱۴۰۳ بر اساس صادرات روزانه ۱۳۵۰ هزار بشکه نفت خام و میعانات با قیمت ۶۵ یورو برای هر بشکه در نظر گرفته شده است.

مجموع رشد بودجه عمومی لایحه ۱۴۰۳ نسبت به قانون بودجه سال جاری ۱۸درصد و واقعی شدن و انضباط بخشی، افزایش سهم درامدهای پایدار، درامدهای حاضل از صادرات نفت کمتر از مصوب در بودجه ۱۴۰۲ است.

افزایش حقوق کارکنان و بازنشستگان ۱۸و ۲۰ درصد تعیین شده و تراز عملیاتی بودجه به ۳۰۸ هزار میلیارد تومان کاهش یافته است.

صادرات نفت روزانه یک میلیون و ۳۵۰هزار بشکه به قیمت ۶۵ یورو در نظر گرفته شد.

واگذاری دارایی های سرمایه ای یا به عبارتی درآمد نفتی در بودجه سال اینده ۶۱۴ هزار میلیارد تومان بوده که در مقایسه با بودجه ۱۴۰۲ بیش از ۱۶ درصد کاهش دارد.

بیش از ۶۰ هزار میلیارد تومان برای واگذاری شرکتهای دولتی در نظر گرفته شد.

تلگرام اصلی بورس پرس : t.me/boursepressir

انتهای پیام


برای دریافت مهمترین اخبار عضو کانال بورس پرس در تلگرام شوید.
ارسال نظر
نام:
آدرس ایمیل:
متن: *
عدد روبرو را تایپ نمایید


آخرین اخبار
پربیننده ترین
طراحی سایت خبری و هاست توسط ایرسا هاستینگ