کد خبر: ۲۲۰۹۳۶
۰:۰ - ۱۴۰۲/۱۱/۱۹

فرصت طلایی سازندگان و مالکان بافت فرسوده ۳۶۰ شهر با سود ۲۳ درصدی!

فرصت طلایی سازندگان و مالکان بافت فرسوده ۳۶۰ شهر با سود ۲۳ درصدی!

مدیرعامل شرکت بازآفرینی شهری از بسته تشویقی نوسازی بافت فرسوه در ۳۶۰ شهر و فرصت طلایی برای سازندگان و مالکان با سود ۲۳ درصدی خبر داد!

به گزارش پایگاه خبری بورس پرس، محمد آیینی با اشاره به تسهیلات مالی، اداری و شهرسازانه مناسب در نظر گرفته شده دولت برای نوسازی بافت‌های فرسوده، گفت: بسته تشویقی 19بندی، کالبدی مهم‌ترین تسهیلات دولت بوده که فرصت طلایی برای سازندگان و مالکان واحدهای فرسوده است.

وی افزود: تخفیف 50 تا 100 درصدی هزینه صدور پروانه ساختمانی، حفظ انشعابات قبلی و ارائه انشعابات جدید خارج از نوبت توسط ادارات آب، برق، گاز، مخابرات و صدور پایان کار در کمترین زمان و از جمله این مشوق‌ها و طبقه تشویقی، تغییر کاربری ارزش‏ افزا، پارکینگ راحت‌‏تر، زمین و واحد معوض از دیگر مشوق‌های احیای بافت فرشوده است. استان‌ها می‌توانند بر اساس ضوابط بالادستی و طرح‌های جامع و تفصیلی، بسته تشویقی جداگانه‌ای را تدوین و به تصویب کمیسیون ماده 5 برسانند.

آیینی ادامه داد:‌ تاکنون 360 شهر نسبت به تدوین و اجرای بسته تشویقی شهرسازانه اقدام کرده‌ و متقاضیان نوسازی مسکن در محلات بافت فرسوده می‌توانند از وام نهضت ملی مسکن استفاده کنند. این وام در تهران، کلانشهرها، مراکز استان ها و سایر استانها 450 ، 400 ، 350 و 300 میلیون تومان با سود 23 درصد و بازپرداخت 20 ساله است.

تلگرام اصلی بورس پرس : t.me/boursepressir

انتهای پیام


برای دریافت مهمترین اخبار عضو کانال بورس پرس در تلگرام شوید.
ارسال نظر
نام:
آدرس ایمیل:
متن: *
عدد روبرو را تایپ نمایید


آخرین اخبار
پربیننده ترین
طراحی سایت خبری و هاست توسط ایرسا هاستینگ