1. شرکت ها
شنبه, ۲۱ بهمن ۱۴۰۲ ۰۳:۳۰
زمان مطالعه: 2 دقیقه
کد خبر: 220947
آیین نامه واردات خودرو جانبازان اصلاح شد

آیین نامه واردات خودرو جانبازان اصلاح شد

آیین نامه اجرایی واردات خودرو سواری توسط جانبازان با مواردی چون حذف شرط عدم فروش، اصلاح و از سوی معاون اول رئیس جمهور ابلاغ شد.

به گزارش پایگاه خبری بورس پرس، آئین نامه اجرایی واردات خودرو سواری توسط جانبازان موضوع بند و تبصره ۷ ماده واحده قانون بودجه سال ۱۴۰۲ کل اصلاح و از سوی مخبر معاون اول رئیس جمهور ابلاغ شد که از مهم‌ترین موارد اصلاحی، حذف شرط عدم امکان فروش رسمی، عادی و وکالتی تا پنج سال است.

بر اساس این گزارش، طبق این مصوبه ۱۱ بهمن هیئت وزیران و به پیشنهاد بنیاد شهید و به استناد اصل ۱۳۸ قانون اساسی، آئین نامه اجرایی بند و تبصره ۷ ماده واحده قانون بودجه سال ۱۴۰۲ کل اصلاح می‌شود.

۱- تبصره الحاقی به ماده ۱۰

نظام اولویت دهی امکان واردات خودرو توسط جانبازان متناسب با درصد جانبازی و همچنین منابع و ظرفیت‌های موجود خواهد بود.

۲- در بند یک ماده ۱۷ پس از عبارت قطع نخاع عبارت یا نابینایی دو چشم یا ترکیب دو آسیب از آسیب‌ها اضافه و تبصره ای به ماده الحاق می‌شود.

جانبازان می‌توانند با توجه به غیرتجاری، بودن بدون کارت بازرگانی پس از ثبت سفارش با تشخیص و تأیید بنیاد شهید و امور ایثارگران راساً نیز اقدام به واردات خودرو طبق شرایط بند یک این ماده نمایند مشروط به اینکه خودروی وارداتی دارای تأییدیه های فنی سازمان حفاظت محیط زیست و سازمان ملی استاندارد و خدمات پس از فروش باشد.

۳- ماده ۲۰ حذف شد.

آیین نامه واردات خودرو جانبازان اصلاح شد

تلگرام اصلی بورس پرس : t.me/boursepressir

انتهای پیام

 

دیدگاه ها

شما هم می توانید نظرات خود را ثبت کنیدکد امنیتی کد جدید