کد خبر: ۲۲۰۹۵۰
۰:۳۱ - ۱۴۰۲/۱۱/۲۱

شرط جدید فاصله تا سه ماهه ۱۰ تغییر مربوط به صادرات، واردات، مالیات،تعرفه ها و...
دبیر کمیسیون اقتصادی دولت خبر داد:

شرط جدید فاصله تا سه ماهه ۱۰ تغییر مربوط به صادرات، واردات، مالیات،تعرفه ها و...

دبیر کمیسیون اقتصادی دولت از آیین نامه جدید هیات دولت مشتمل بر شرط فاصله زمانی یک تا سه ماهه ۱۰ تغییر مربوط به مقررات صادرات، واردات، مالیات، آب و برق و گاز و... خبر داد.

به گزارش پایگاه خبری بورس پرس، موسی شهبازی درباره جزییات آیین نامه جدید هیات دولت مشتمل بر شرط اعلام تغییر ۱۰ مورد از مقررات اقتصادی قبل از اجرا به اطلاع فعالین و ذینفعان به صدا و سیما، گفت: طبق این آیین نامه باید بین مصوبه و اجرا مربوط به مقررات صادرات، واردات، مالیات، آب و برق و گاز و نرخ‌های خدمات و موضوعات مختلف موثر بر کسب و کار‌، فاصله زمانی یک تا سه ماهه و برای طرح های شهری، شش ماهه باشد تا فعالان قادر به تطبیق با شرایط جدید باشند.

وی ادامه داد: هدف از ماده ۲۴ قانون بهبود کسب و کار که سال ۹۰ تصویب شده، پیش بینی پذیر کردن سیاست‌ها و مقرراتی است که از طرف دستگاه‌های مختلف وضع و بر کسب وکار اثر گذار است ولی متاسفانه در دولت‌های گذشته این حکم بر زمین مانده و ۱۲ سال آیین نامه‌ای ننوشته و این حکم اجرا نشده بود.

شهبازی افزود: طبق ماده ۳۰ آیین نامه قانون بهبود محیط کسب و کار، تمام مصوبات باید در پایگاه مقررات کسب و کار، درج شوند تا ملاک اجرا باشند. بنابراین مرجع اعتبار مصوبات، پایگاه مقررات کسب و کار است و نه دستگاه‌ها. نکته مهم عدم امکان صدور بخشنامه‌ از سوی مدیران کل یا مدیران یا معاونین وزیر است.

تلگرام اصلی بورس پرس : t.me/boursepressir

انتهای پیام

 


برای دریافت مهمترین اخبار عضو کانال بورس پرس در تلگرام شوید.
ارسال نظر
نام:
آدرس ایمیل:
متن: *
عدد روبرو را تایپ نمایید


آخرین اخبار
پربیننده ترین
طراحی سایت خبری و هاست توسط ایرسا هاستینگ