1. صنایع
سه شنبه, ۲۴ بهمن ۱۴۰۲ ۱۳:۴۸
زمان مطالعه: 2 دقیقه
کد خبر: 221035
ابلاغ راهنمای انتخاب الگوی مشارکت عمومی - خصوصی و ضوابط مالی و قراردادی

ابلاغ راهنمای انتخاب الگوی مشارکت عمومی - خصوصی و ضوابط مالی و قراردادی

راهنمای انتخاب الگوی مشارکت عمومی - خصوصی و ضوابط مالی و قراردادی به دستگاه‌های اجرایی، مهندسان مشاور و پیمانکاران ابلاغ شد.

به گزارش پایگاه خبری بورس پرس، بخشنامه‌ راهنمای انتخاب الگوی مشارکت عمومی - خصوصی از لحاظ ضوابط مالی و قراردادی توسط محمد مخبر و داود منظور معاون رئیس‌جمهور و رئیس سازمان برنامه و بودجه به دستگاه‌های اجرایی، مهندسان مشاور و پیمانکاران ابلاغ و در پایگاه اطلاع‌رسانی نظام فنی و اجرایی منتشر شد.

براساس این گزارش، طبق این بخشنامه به استناد ماده 34 قانون احکام دائمی برنامه‌های توسعه و نظام فنی و اجرایی یکپارچه ، مصوبه 8 خرداد 1400 هیئت وزیران با عنوان راهنمای انتخاب الگوی مشارکت عمومی - خصوصی به‌صورت راهنما برای بهره‌برداری ابلاغ می‌شود.

نشریه حاضر برای آشنایی عوامل نظام فنی و اجرایی کشور با مشارکت عمومی - خصوصی به عنوان یکی از روش‌های تدارک پروژه و همچنین راهنمایی یرای دستگاه های اجرایی در انتخاب روش مشارکت عمومی - خصوصی و تعیین الگوی مناسب از بین انواع الگوهای زیرمجموعه این روش تهیه شده است.

تعیین الگوی مناسب بر اساس اطلاعاتی نظیر ماهیت و شرایط پروژه، الزامات حقوقی و قانونی و داده‌های مدل مالی پروژه انجام می‌شود. با بهره‌برداری از این راهنما، ضمن آشنایی با انواع الگوهای موجود و بر اساس معیارهای کلیدی، انتخاب راه برای تصمیم‌گیران مرتبط با این حوزه هموار می‌ شود.

تلگرام اصلی بورس پرس : t.me/boursepressir

انتهای پیام

 

دیدگاه ها

شما هم می توانید نظرات خود را ثبت کنیدکد امنیتی کد جدید