کد خبر: ۲۲۳۱۳۹
۰:۱ - ۱۴۰۳/۲/۲۶

پیش بینی تأمین برق صنعت سیمان تا ۵ سال و افزایش ۵ میلیون تنی مصرف
رئیس انجمن اعلام کرد:

پیش بینی تأمین برق صنعت سیمان تا ۵ سال و افزایش ۵ میلیون تنی مصرف

رئیس انجمن صنعت سیمان، افزایش ۵ میلیون تنی مصرف سیمان در سال جاری و تکمیل احداث نیروگاه‌های تجدیدپذیر این صنعت برای تامین برق تا ۵ سال آینده را پیش بینی کرد.

به گزارش پایگاه خبری بورس پرس، حمید فرمانی درباره تعامل دو سویه با وزارت نیرو به منظور تامین و مصرف برق کافی در فصل گرم سال، گفت: انجمن صنعت سیمان در دو سال گذشته چهار جلسه اختصاصی با وزیر نیرو و چندین جلسه با مدیران ارشد صنعت برق به منظور برنامه‌ریزی تامین حداکثری برق در فصل تابستان برگزار کرد.

وی افزود: در سایه تعامل وزارت نیرو با صنعت سیمان تابستان سال گذشته، ۱۱ درصدی میزان برق تحویلی به این صنعت افزایش داشت که باعث شد میزان تولید سیمان از مرز ۷۱ میلیون تن عبور کند. پیش‌بینی می‌شود سال جاری به دلیل تسریع در عملیات ساخت پروژه‌های نهضت ملی مسکن، مصرف سیمان تا ۵ میلیون تن افزایش یابد. امید می رود با تامین برق کافی در این زمینه مشکلی برای تولید سیمان وجود نداشته باشد.

فرمانی ادامه داد: عرضه برق در بورس انرژی و ترغیب صنایع بالای یک مگاوات به خرید برق از این طریق به دلیل امکان چانه‌زنی و خرید با قیمت ارزان‌تر برای صنایع انرژی بر جذاب است. از سوی دیگر به دلیل تزریق نقدینگی به نیروگاه ها به افزایش ظرفیت تولید برق کمک شایانی می کند. صنایع سیمان با توجه به الزامات قانونی مکلف هستند سالانه یک درصد از دیماند مصرف برق را از طریق انرژی‌های تجدیدپذیر تامین کنند. پیش‌بینی می‌شود تا ۵ سال آینده برنامه صنعت برای احداث نیرگاه‌های تجدیدپذیر تکمیل شود.

تلگرام اصلی بورس پرس : t.me/boursepressir

انتهای پیام

 


برای دریافت مهمترین اخبار عضو کانال بورس پرس در تلگرام شوید.
ارسال نظر
نام:
آدرس ایمیل:
متن: *
عدد روبرو را تایپ نمایید


آخرین اخبار
پربیننده ترین
طراحی سایت خبری و هاست توسط ایرسا هاستینگ