کد خبر: ۲۲۳۱۵۷
۹:۴۹ - ۱۴۰۳/۲/۲۶

مجلس با تعطیلی جمعه و شنبه موافقت کرد / در انتظار نظر شورای نگهبان

مجلس با تعطیلی جمعه و شنبه موافقت کرد / در انتظار نظر شورای نگهبان

مجلس در مورد لایحه اصلاح ماده ۸۷ قانون مدیریت خدمات کشوری تصمیم گیری کرد و با رای موافق ۱۳۶ نماینده مقرر شد روزهای جمعه و شنبه تعطیل باشند.

به گزارش پایگاه خبری بورس پرس، جلسه امروز مجلس در غیاب قالیباف و به ریاست عبدالرضا مصری نایب رییس با حضور ۲۱۷ نماینده آغاز شد و در اولین تصمیم، پیشنهاد تعطیلی پنجشنبه ها با مخالفت ۱۳۲ نفر، تصویب نشد. در ادامه هم پیشنهاد واگذاری تعطیلی پنچ شنبه یا شنبه به دولت هم با مخالفت اکثریت مواجه شد.

براساس این گزارش، سپس در مورد تعطیلی روز شنبه رای گیری شد که با موافقت ۱۳۶ نماینده ، مقرر شد روزهای جمعه و شنبه تعطیل باشند. همچنین ساعت کاری کارمندان به ۴۰ ساعت در هفته (روزی ۸ ساعت) کاهش می یابد. این مصوبه در صورت تایید شورای نگهبان، اجرایی خواهد شد.

در  این میان علی علیزاده مدعی شد: دولت یک رو با مردم برخورد نکرد و بعد از ارایه لایحه تعطیلی پنچ شنبه ها به فکر رفاه سرمایه داران شد. برخلاف قرار قبلی، پنج‌شنبه‌ها باید تعطیل می شد اما مافیای رسانه‌ای غرب‌زدگان و کلان‌سرمایه‌دارها، یک‌مرتبه بحث اقتصاد را مطرح کردند. 

مهدی پیرهادی هم اعلام کرد: شخصا از دفتر جوادی آملی درباره تعطیلی شنبه‌ها سوال کرده و جواب گرفته که این کار تشبه به کفار نیست.

طبق لایحه اصلاح ماده ۸۷ قانون مدیریت خدمات کشوری، تمام دستگاه های اجرائی اعم از ستادی و استانی به استثنای واحدهای نظامی انتظامی و امنیتی و بخش عملیاتی واحدهای خدمت رسانی از قبیل بیمارستان ها، مراکز بهداشتی درمانی و بهزیستی، بانک ها و اماکن ورزشی موظفند ساعات کار را در پنج روز هفته از روز یکشنبه تا پنج شنبه تنظیم کنند.

فهرست کامل بخش عملیاتی واحدهای خدمات رسانی موضوع این تبصره ظرف مدت سه ماه از تاریخ اجرای قانون توسط سازمان اداری و استخدامی تهیه و به تصویب هیات وزیران می رسد.

انتهای پیام


برای دریافت مهمترین اخبار عضو کانال بورس پرس در تلگرام شوید.
ارسال نظر
نام:
آدرس ایمیل:
متن: *
عدد روبرو را تایپ نمایید


آخرین اخبار
پربیننده ترین
طراحی سایت خبری و هاست توسط ایرسا هاستینگ