کد خبر: ۲۲۳۴۹۵
۹:۳۰ - ۱۴۰۳/۳/۹

فشار آمریکا به اروپا برای عدم صدور قطعنامه منفی علیه ایران صحت ندارد
سخنگوی وزارت خارجه:

فشار آمریکا به اروپا برای عدم صدور قطعنامه منفی علیه ایران صحت ندارد

سخنگوی وزارت خارجه آمریکا، فشار دولت بایدن به اتحادیه اروپا برای عدم صدور قطعنامه علیه ایران در جلسه شورای حکام را تکذیب کرد.

به گزارش پایگاه خبری بورس پرس، متیو میلر، گزارش‌ رسانه ها مبنی بر فشار آمریکا به اتحادیه اروپا برای عدم صدور قطعنامه علیه ایران در جلسه شورای حکام را تکذیب کرد و گفت : هیچ لابی برای رأی منفی یا ممتنع کشورها در این زمینه انجام نشده است.

وی ادامه داد: تحریم، بازدارندگی و انزوای بین‌المللی از جمله ابزارهای فشار به ایران در همه زمینه‌ها از جمله فعالیت‌های هسته‌ای بوده و است.

براساس این گزارش، طبق اعلام وال استریت ژورنال، دولت آمریکا با هدف جلوگیری از تشدید تنش‌ها با تهران در دوره قبل از انتخابات ریاست‌ جمهوری پائیز و با تحت فشار قرار دادن اتحادیه اروپا، خواهان عدم محکومیت ایران توسط سه کشور انگلیس، آلمان و فرانسه و صدور قطعنامه در جلسه شورای حکام پیش رو شده است.

انتهای پیام


برای دریافت مهمترین اخبار عضو کانال بورس پرس در تلگرام شوید.
نظرات بینندگان
» ناشناس | ساعت ۱۴:۳ - ۱۴۰۳/۳/۱۸
0
0
پاسخ
آغاز جنگ با ایران به دلیل اخراج تمامی بازرسان آژانس اتمی یعنی بسته شدن تنگه هرمز توسط ایران و باب المندب توسط یمنی ها و ایرانی ها این یعنی نفت چند صد دلاری برای هیچ ؟!!! افکار عمومی دنیا هرگز قبول نمی کنند که برای خواسته به حق ایران در مورد لغو تحریم ها در ازای بازرسی های آژانس و عضو ام پی تی بودن بر زمین بماند و در عوض دنیا درگیر جنگی ویرانگر شود چینی ها هم دنبال جنگ نخواهند بود و از ایران حمایت خواهند کرد زیرا نفت چند صد دلاری به ضرر آنها خواهد بود اگر ایران دیر بجنبد و تقاضای نفت مدام کاهش یابد دیگر نمی تواند از اهرم فشار ایجاد نفت چند صد دلاری استفاده کند .
» ناشناس | ساعت ۱۴:۹ - ۱۴۰۳/۳/۱۸
0
0
پاسخ
شاید بهترین زمان به هدف اخراج بازرسان انرژی اتمی الان است زیرا فشارها بر غرب مضاعف خواهد شد چون احتمال جنگ تایوان وجود دارد و همزمان در جبهه اوکراین درگیر است و در غزه نیز همین طور توان تمرگز بر ایران وجود ندارد .
ارسال نظر
نام:
آدرس ایمیل:
متن: *
عدد روبرو را تایپ نمایید


آخرین اخبار
پربیننده ترین
طراحی سایت خبری و هاست توسط ایرسا هاستینگ