کد خبر: ۲۲۳۷۵۵
۱۰:۲ - ۱۴۰۳/۳/۲۲

چند آمار و ارقام از پرونده فساد در فوتبال هنگام خرید بازیکن خارجی و داخلی
سخنگوی کمیسیون اصل ۹۰ مجلس اعلام کرد:

چند آمار و ارقام از پرونده فساد در فوتبال هنگام خرید بازیکن خارجی و داخلی

سخنگوی کمیسیون اصل ۹۰ مجلس، چند نمونه‌ از پرونده فساد در فوتبال و مربوط به خرید بازیکن خارجی و داخلی را اعلام کرد.

به گزارش پایگاه خبری بورس پرس، علی خضریان با اشاره به اینکه قرارداد مارک ویلموتس سرمربی پیشین تیم ملی با فدراسیون فوتبال ایران یکی از پرونده‌های فساد در فوتبال و همچنان باز و دارای ابهام است در برنامه تلویزیونی، اعلام کرد: پرونده جدید فساد در فوتبال و پول‌های کثیف از باشگاه مس آغاز شد و به باشگاه‌های اصلی و مهم لیگ برتر رسیده است.

این پرونده ابعاد امنیتی - سیاسی پیدا کرده و ارتباط آن با عناصر ورزشی معاند خارج از کشور کشف شده است. بنابراین از رئیس فدراسیون فوتبال انتظار می رود در پرونده باشگاه مس رفسنجان مسئولیت‌پذیر بوده و شانه خالی نکند.

نمونه هایی از فساد در فوتبال که چندین بار هنگام خرید بازیکن خارجی رخ داده نشان می دهد ارزش برخی بازیکنان براساس بررسی ارزیابی ها به طور مثال 100 هزار دلار بوده اما قرارداد 500 هزار دلاری با وی بسته می شود اما قسظ آخر پرداخت نمی شود تا طبق تفاهم از قبل، وی اقدام به شکایت از باشگاه در دادگاه بین المللی ورزشی کند. در این وضعیت باشگاه ها که برخی دولتی هم هستند جریمه 600 هزار دلاری را پرداخت می کنند.

بنابراین خرید بازیکن 100 هزار دلاری بعضا به 1.1 میلیون دلار می رسد اما به آن بازیکن 200 - 300 هزار دلار رسیده و باقی هم مربوط به دلال ها بوده که باید معلوم شود چگونه و کجا هزینه شده است؟ 

یا در حوزه مربیگیری، برخی مربی اعلام می کنند که با فلان دلال همکاری دارند و بازیکن مدنظر باید از طریق آن دلال خریداری شود. در این حالیت قرارداد یک میلیاردی بازیکن به 10 میلیارد می‌ رسد اما سهم بازیکن فقط دو میلیارد بوده و 8 میلیارد دیگر معلوم نیست کجا می‌رود؟

 این گلایه به مدیران اصلی فوتبال وارد است که چرا باید چنین اتفاقات بزرگی رخ دهد و نشان می دهد که فدارسیون فوتبال باید در حوزه حراست و حفاظت از سلامت فوتبال جدیت و نظارت بیشتری نشان می‌داد!

انتهای پیام


برای دریافت مهمترین اخبار عضو کانال بورس پرس در تلگرام شوید.
ارسال نظر
نام:
آدرس ایمیل:
متن: *
عدد روبرو را تایپ نمایید


آخرین اخبار
پربیننده ترین
طراحی سایت خبری و هاست توسط ایرسا هاستینگ