کد خبر: ۲۲۳۷۵۷
۱۰:۳۴ - ۱۴۰۳/۳/۲۲

تعطیلی پنچ شنبه ها هم با مخالفت مجمع تشخیص مصلحت منتفی شد!
رییس اتاق بازرگانی تهران:

تعطیلی پنچ شنبه ها هم با مخالفت مجمع تشخیص مصلحت منتفی شد!

رییس اتاق بازرگانی تهران، گفت: مجمع تشخیص مصلحت نه تنها با تعطیلی شنبه ها بلکه با افزایش تعطیلات هفتگی در پنچ شنبه ها هم مخالفت کرد.

به گزارش پایگاه خبری بورس پرس، محمود نجفی عرب در نشست امروز هیات نمایندگان اتاق بازرگانی تهران، با اشاره به تلاش مستمر اتاق های بازرگانی برای جلوگیری از تصویب لایحه افزایش تعطیلی آخر هفته، گفت: افزایش تعداد روزهای تعطیل و به ویژه پنجشنبه ها، سالانه 8 تا 10 میلیارد دلار آسیب به همراه داشت.

وی ادامه داد: نظر ابتدایی کمیسیون اجتماعی مجلس تعطیلی پنجشنبه ها بود که به شنبه تغییر کرد اما پیامد حضور بنده به عنوان نماینده بخش خصوصی در هیات عالی نظارت مجمع تشخیص مصلحت نظام در جلسه 8 خرداد، کلیت طرح از موضوعیت ساقط شد. بدین ترتیب فارغ از نظر شورای نگهبان، بررسی لایحه دولت و مصوبه مجلس از دور خارج خواهد شد.

نجفی عرب افزود: نظر هیات عالی نظارت نه تنها مخالفت با تعطیلی شنبه ها بلکه مخالفت با افزایش تعطیلات هفتگی در پنچ شنبه ها بود. دولت نیز اصراری برای به نتیجه رساندن لایحه پیشنهادی ندارد. بنابراین تصمیم قانونگذار به عدم تعطیلی پنجشنبه ها به منزله موفقیت چشمگیر برای بخش خصوصی است.

انتهای پیام


برای دریافت مهمترین اخبار عضو کانال بورس پرس در تلگرام شوید.
ارسال نظر
نام:
آدرس ایمیل:
متن: *
عدد روبرو را تایپ نمایید


آخرین اخبار
پربیننده ترین
طراحی سایت خبری و هاست توسط ایرسا هاستینگ