1. بورس ها
شنبه, ۱۶ تیر ۱۴۰۳ ۰۸:۲۴
زمان مطالعه: 2 دقیقه
کد خبر: 224159
بورس با پزشکیان آماده جهش شد/ در انتظار تحقق اولین وعده بورسی

بورس با پزشکیان آماده جهش شد/ در انتظار تحقق اولین وعده بورسی

پزشکیان با اتمام شمارش آرای مرحله دوم انتخابات ریاست جمهوری، نهمین رییس‌جمهور ایران شد تا زمینه رشد موقتی بورس فراهم شود.

به گزارش پایگاه خبری بورس پرس، شمارش آرای مرحله دوم انتخابات ریاست جمهوری به پایان رسید و طبق اعلام وزارت کشور ۳۰ میلیون ۵۳۰ هزار و ۱۵۷ نفر در ایران ، رای دادند تا میزان مشارکت مردم در این مرحله به 49.8 درصد برسد.

براساس این گزارش، سعید جلیلی هم قادر به جذب ۱۳ میلیون و ۵۳۸ هزار و ۱۷۹ رای نتوانست به هدف نهایی برسد

با این رویداد مهم سیاسی و با توجه به رویکردهای پزشکیان و نظر مثبت فعالان بازار سرمایه و متغیرهای مهم اقتصادی ، انتظار می رود شاخص بورس از امروز با قدرت و سرعت بیشتر در مدار صعود قرار گیرد و شاید بتواند در روزهای پایانی فصل مجامع، یادآور ایام خوش گذشته باشد اما به دلیل مشکلات عدیده این بازار و صنایع و شرکت ها مانند قطعی برق و محدودیت های انرژی و ....، نباید انتظار رشد طولانی مدت از این بازار داشت.

اکثر کارشناسان و حتی پزشکیان بر این باورند حل مشکلات بورس نیازمند اقدامات و بسترسازی تدریجی و شاید دو سه ساله باشد. با این حال سهامداران انتظار دارند دولت جدید بتواند با تصمیم گیری های کارشناسی و درست، زمینه رشد منطقی و پایدار بورس را فراهم کند.

این درحالی است که باید منتظر تحقق وعده پزشکیان بود که اعلام کرده بود: سه شنبه ۱۲ تیر تلاش فراوانی شد که فرصتی برای آمدن به تالار معاملات بورس فراهم یا حداقل در یکی از تالارهای کارگزاران بورس با فعالان گفت و گو و از دیدگاه و نظریات آنها شنیده شود.

متاسفانه با تمام تلاش این مهم ممکن نشد. امید می‌رود این فرصت در هفته‌های آینده فراهم شود که طبق وعده به دیدار دوستان خواهم آمد تا با یکدیگر در رابطه با ارتقاء بازار سرمایه و نقش آن در رشد تولید و تجارت گفت و گو شود.

انتهای پیام

 

مطالب مرتبط

۵ دیدگاه

شما هم می توانید نظرات خود را ثبت کنیدکد امنیتی کد جدید
انیسا | ۲ هفته پیش
خیلی تورو میخواییم مبارک باشه رئیس جمهور شدی بهت افنخارمیکنیم
0
0
محسن | ۲ هفته پیش
چقد ساده اید...اگر مرد هستن ده روز سبز نگه ش دارن نه یکی دور روز سه روز
0
0
ناشناس | ۲ هفته پیش
سلام،درود بر جناب دکتر مسعود پزشکیان مردم ایران خیلی خوشحال شدند . با خدا باش و به عزت بلندی ایران بتاز و مردمان ایمان دار پشت هستند و از دانشمندان ارزشمند و متعلق به اصل ایرانی بودن استفاده کن که انشالله وضع کشور از این بدتر نشود انشالله . آقام رسول الله و مولایم علی ابن ابی طالب نگهدارت باشد و حتماً قشر ضعیف و بچه های درس خوان الخصوص دانشجویان را بذار تو کار تا مملکت مثل کشورهای اروپایی بزنه جلو به لطف خدا
0
0
ایرانی | ۲ هفته پیش
بغض شدید مانده در گلوی سهامداران بورس مخصوصا سهامداران خرد که باید،تاکید میکنم باید آقای پزشکیان جزء اولین کارش در بورس باش اونم رانت بسیار کثیف ۱۷ اردیبهشت ۴۰۲میباشد آقای پزشکیان این داغ سنگینی در دل ماست این رانت کثیف را در گلو خفه کردند تا اسامی اونا مشخص نشه زندگیهای بسیاری به خاک سیاه نشست تا عدهای در دانه چپاول کنند هیچ کس ،تاکید میکنم هیچکس به داد مردم نرسید ،رسواشون کنید این گوی و این میدان!!
0
0
علی کرمیان | ۲ هفته پیش
آقای پزشکیان اگربورس رانجات بدهی ومرا اززیان چهار ساله برهانی تاابدهوادارت خواهم بودزندگی خیلی ها توی این چهارسال دربورس متلاشی شددستم به دامنت لطفاً کمک کن
0
0