1. سایر حوزه ها
دوشنبه, ۱۸ تیر ۱۴۰۳ ۱۰:۱۲
زمان مطالعه: 2 دقیقه
کد خبر: 224228
وعده قبل از خداحافظی اجباری منظور به عرضه 250 هزار میلیارد تومان اوراق مالی!

وعده قبل از خداحافظی اجباری منظور به عرضه 250 هزار میلیارد تومان اوراق مالی!

رئیس سازمان برنامه و بودجه در روزهای پایانی حضور در دولت، وعده عرضه ۲۵۰ هزار میلیارد تومان اوراق برای تأمین مالی طرح‌های عمرانی داد!

به گزارش پایگاه خبری بورس پرس، داود منظور که آخرین روزهای حضور در سازمان برنامه و بودجه را سپری می کند در جلسه با اعضای شورای عالی فنی و شورای هماهنگی تشکل‌های مهندسی، صنفی و حرفه‌ای، مدعی شد: برای رسیدن به رشد 8 درصدی باید موانع پیش روی شرکت‌های مشاور و پیمانکار به‌ویژه در حوزه تأمین مالی را برداشت.

رشد سرمایه‌گذاری و تشکیل سرمایه در سه سال گذشته قابل قبول بوده و هر سال به صورت متوسط بیش از ۴ درصد در بخش‌های ساختمان و صنعت ثبت شده ولی تأمین مالی حوزه ساخت همچنان مهم‌ترین مسئله این صنعت بوده که انتظار می رود طبق قانون جدید تأمین مالی و مصوب مجلس، بستر مناسبی برای ایفای نقش مؤثرتر پیمانکاران و مشاوران فراهم شود.

در سال جاری ۴۰۰ هزار میلیارد تومان اعتبار عمرانی در قانون بودجه مصوب شده و قرار است با تخصیص کامل این اعتبارات، جهش مناسبی در حوزه عمرانی رخ دهد.

در این میان ۲۵۰ هزار میلیارد تومان اوراق برای تأمین مالی طرح‌های عمرانی در نظر گرفته شده که با مشارکت و کمک بخش خصوصی در فروش این اوراق، می‌توان تمام منابع حاصل از آن را در نیمه نخست سال به طرح‌های عمرانی به ویژه طرح‌های خاتمه‌ یافتنی تا پایان سال، تزریق کرد.

در نیمه دوم سال نیز تخصیص اعتبارات به طرح‌های عمرانی ادامه می‌یابد و هیچ رکود و توقفی در توسعه و پیشرفت نخواهد بود. دولت به بخش خصوصی اطمینان می‌دهد تمام منابع حاصل از فروش ۲۵۰ هزار میلیارد تومانی اوراق به طرح‌های عمرانی اختصاص یابد.

انتهای پیام

 

دیدگاه ها

شما هم می توانید نظرات خود را ثبت کنیدکد امنیتی کد جدید