1. صنایع
دوشنبه, ۱۸ تیر ۱۴۰۳ ۱۲:۵۶
زمان مطالعه: 2 دقیقه
کد خبر: 224236
آخرین تحولات کامودیتی‌ها با جهش قیمت طلا و نفت و جو مثبت بازار فلزات

آخرین تحولات کامودیتی‌ها با جهش قیمت طلا و نفت و جو مثبت بازار فلزات

بازار جهانی کامودیتی ها در هفته گذشته میلادی با رکورد جدید طلا در 1.5 ماه اخیر، تداوم افزایش بهای نفت و جو مثبت بازار فلزات پایه همراه شد.

به گزارش پایگاه خبری بورس پرس، آخرین وضعیت بازارهای جهانی از جمله قیمت طلا، نفت، روند فلزات پایه و ... از سوی کارگزاری بانک ملت اعلام شد.

براساس این گزارش، قیمت طلا طی هفته گذشته به دنبال سرد شدن بازار کار آمریکا به بالاترین سطح 6 هفته اخیر یعنی به 2،389 دلار در اونس صعود کرد.

قیمت نفت هم تحت تاثیر نزولی شدن میزان ذخایر تجاری نفت آمریکا و اختلالات احتمالی عرضه ناشی از طوفان در خلیج مکزیک چهارمین افزایش هفتگی متوالی خود را تجربه کرد و 87 دلار در هر بشکه معامله شد.

در چین قیمت متانول به دلیل چشم انداز کاهشی تقاضا با توجه به کاهش فعالیت‌های واحدهای MTO و رشد موجودی انبارها با کاهش 286 دلار بر تن معامله شد و قیمت اوره فوب ایران با افزایش جزئی به 308 دلار بر تن رسید. درحالی که قیمت اوره فوب خاورمیانه با کاهش 317.5 دلار در هر تن معامله شد.

بازار فلزات پایه هم طی هفته اخیر تحت تاثیر تقویت احتمال کاهش نرخ بهره فدرال رزرو بر اثر سرد شدن بازار کار آمریکا همزمان با اقدام پکن در اتخاذ سیاست حمایتی جدید، دارای جو مثبتی حاکم بود. بطوریکه قیمت سنگ آهن ۶۲ درصد به دلیل خوش بینی به سیاست‌های انبساطی جدید پکن با افزایش 110 دلار بر تن معامله شد.

همچنین قیمت مس به دنبال افزایش احتمالات کاهش نرخ بهره فدرال رزرو و امیدواری‌ها پیرامون افزایش اقدامات انگیزشی از سوی چین با افزایش 9،983 دلار بر تن معامله شد. قیمت آلومینیوم هم تحت خوش بینی نسبت به سیاست‌های انبساطی چین و تقویت احتمال کاهش نرخ بهره فدرال رزرو علی رغم ضعف تولید در چین با افزایش 2،541 دلار بر تن معامله شد.

قیمت روی نیز تحت تاثیر انتظارات افزایش تقاضا در چین با توجه به معرفی سیاست حمایتی جدید و نگرانی‌های موجود در سمت عرضه با افزایش 3،003 دلار بر تن معامله شد.

جهت اطلاعات بیشتر و دریافت فایل به tacodal.ir و mellatbroker.ir مراجعه شود.

آخرین تحولات کامودیتی‌ها با جهش قیمت طلا و نفت و جو مثبت بازار فلزات

انتهای پیام

 

مطالب مرتبط

دیدگاه ها

شما هم می توانید نظرات خود را ثبت کنیدکد امنیتی کد جدید