1. صنایع
سه شنبه, ۱۹ تیر ۱۴۰۳ ۰۰:۰۰
زمان مطالعه: 2 دقیقه
کد خبر: 224246
وعده و درخواست تکراری علی آبادی در آخرین هفته های حضور در وزارت صنعت !

وعده و درخواست تکراری علی آبادی در آخرین هفته های حضور در وزارت صنعت !

وزیر صنعت با وجود کناره گیری اجباری، وعده تکراری تولید 1.7 میلیون خودرو در سال جاری داد و خواهان حذف قیمت گذاری دستوری شد!

به گزارش پایگاه خبری بورس پرس، عباس علی آبادی که مانند دیگر وزیران دولت سیزدهم باید وزارت صنعت را تحویل دولت جدید دهد با تکرار وعده های بی نتیجه و در مراسم روز صنعت خودرو، اعلام کرد: کل درآمد ایران از صنعت خودرو 840 هزار میلیارد تومان و معادل نیمی از بودجه است اما این صنعت در سال 2023 با درآمد 3.35 هزار میلیارد دلاری رتبه اول جهان را داشت. بنابراین صنعت خودرو به دلیل ارتباط با 60 صنعت دیگر نقش بسزایی در ایجاد اشتغال دارد و ششمین اقتصاد بزرگ دنیا است .

وی ادامه داد: 37 شرکت خودروساز ایرانی با اشتغال 900 هزار نفری و سهم 12 درصدی در ارزش افزوده، سال گذشته 1.335 میلیون دستگاه تولید کردند در رتبه 16 دنیا ایستادند اما از التهاب بازار کاسته نشد. به همین دلیل برای سال جاری تولید 1.7 میلیون خودرو هدف گذاری شده است.

علی آبادی افزود: باید ضمن عدم تخصیص ارز چند نرخی، صنعت خودرو را از قیمت گذاری دستوری نجات داد و انتظار می رود زمینه تولید خودرو‌های روز و برقی فراهم شود که با توجه به واردات روزانه 7 میلیون لیتر بنزین از مصرف روزانه 120 میلیون لیتری، برقی سازی راه حلی برای عبور از مصرف بنزین است.

انتهای پیام

 

مطالب مرتبط

دیدگاه ها

شما هم می توانید نظرات خود را ثبت کنیدکد امنیتی کد جدید