1. شرکت ها
سه شنبه, ۱۹ تیر ۱۴۰۳ ۱۲:۳۳
زمان مطالعه: 4 دقیقه
کد خبر: 224265
توضیحات مدیرعامل "تجلی" درباره خالص ارزش دارایی ها، سود خرید حق تقدم و ...

توضیحات مدیرعامل "تجلی" درباره خالص ارزش دارایی ها، سود خرید حق تقدم و ...

مدیرعامل تجلی توسعه معادن و فلزات با ارائه توضیحاتی درباره خالص ارزش دارایی ها و وضعیت پروژه ها از فاصله 25 تومانی قیمت حق تقدم استفاده نشده با سهم اصلی خبر داد.

به گزارش پایگاه خبری بورس پرس، مرتضی علی اکبری با اشاره به مزیت خرید حدود 25 تومان پایین تر سهام حق تقدم شرکت "تجلی" در نرخ های حدود 120 تومان برای سرمایه گذاران، اعلام کرد: الان قیمت سهام در تابلوی فرابورس حدود 250 تومان است و کسی که حق تقدم استفاده نشده را حدود 120 تا 125 تومان می خرد ظرف 48 ساعت باید برای هر حق تقدم 100 تومان بابت نرخ اسمی سهم پرداخت کند.

این عدد در زمان خرید حق تقدم به صورت خودکار در سامانه های معاملاتی آنلاین محاسبه شده و از حساب سرمایه گذار کسر می شود و دارنده حق تقدم در ماه آینده که سرمایه جدید ثبت شود صاحب سهم 250 تومانی خواهد شد. با این فرض که سهم رشد نکند خریدار حق تقدم برای هر سهم حدود 25 تا 30 تومان معادل 10 درصد سود می کند. سهامداران قدیمی می دانند که فرآیند ثبت سرمایه جدید در "تجلی" به سرعت انجام می شود و در این خصوص شرکت سابقه مثبتی دارد.

"تجلی" صاحب 12 پروژه و 24 محدوده معدنی در حوزه‌های مختلف و برآورد خالص ارزش دارایی ها

تجلی زمانی که وارد بازار سرمایه شد سرمایه 6.2 هزار میلیارد تومانی و ۵ پروژه داشت که امروز صاحب ۱۲ پروژه و ۲۴ محدوده معدنی در حوزه های متعددی از جمله مس، طلا و عناصر نادر خاکی است.تجلی سال ۱۴۰۳ پروژه کلاف را در فولاد سرمد وارد مدار می کند.طبق اعلام مدیران شرکت فولاد سرمد در مجمع اخیر حاشیه سود کلاف ۱۶ درصد است.

در صورتی که حاشیه سود میلگرد که قبلا به جای کلاف تولید می کرد ۵ تا ۶ درصد بود. شرکت با رسیدن به ظرفیت کامل کلاف حدود ۷۰ درصد در سال ۱۴۰۳ به EPS شرکت تجلی اضافه خواهد شد. سال ۱۴۰۴ هم کنسانتره فولاد شرق وارد مدار می‌شود و به سوددهی می رسد. این محاسبات توسط شرکت های سبدگردان و بازار گردان انجام شده است.

NAN محتاطانه

در بدترین حالت یا با محتاطانه ترین وضعیت،NAV شرکت تجلی را می توان بین ۴۰۰ تا ۴۷۰ تومان محاسبه کرد اما در صورتی که جسورانه تر به سهم نگاه شود، اعداد بیش از ۵۵۰ تومان را می توان برای NAV تجلی در نظر گرفت. ضمن اینکه پروژه هایی که کارشناسی و وارد شرکت شده با دلار ۲۱ تا ۱۸ هزار تومان بود.

الان قیمت دلار سه برابر و پروژه های دیگری هم به مجموعه اضافه شده و این پروژه ها پیشرفت فیزیکی مناسبی دارند. همچنین حدود ۲۵ معدن به شرکت افزوده شده و از طرفی چند معدن شرکت، پروانه بهره برداری دریافت کردند که همه این موارد در NAV اثر گذار است که تا کنون لحاظ نشده است.

تجلی تنها مجموعه دارای مجوز در حوزه معادن عناصر نادر خاکی

تجلی اولین و بزرگترین شرکت پروژه محور بازار سرمایه توسط غول های معدنی فلزی یعنی "ومعادن، کگل و کچاد" تشکیل شده است. تولید در یکی از مهم ترین پروژه های شرکت یعنی تولید کلاف در فولاد سرمد ابرکوه تیر ماه 1403 راه اندازی می شود.

پروژه های بزرگی در دل این شرکت در حال پیشبرد است، طرح های توسعه ای نظیر مس و طلای جانجا، فولاد سرمد ابرکوه، گندله سازی صبا امید غرب خاورمیانه، فولاد خراسان و کردستان، معادن عناصر نادر خاکی و ... که بهره برداری از آن ها ظرفیت رشد و سودآوری بالایی به تجلی می بخشد.

زمان ورود به بورس، تجلی تنها 5 پروژه داشت. امروز سبد پروژه های این هلدینگ پروژه محور از 12 پروژه به همراه 24 معدن در حوزه های مس، طلا، لیتیوم و دیگر عناصر کمیاب خاکی تشکیل شده که گویای سرعت رشد بالای شرکت است. مالکیت تجلی»بر معادن عناصر نادر خاکی مزیت رقابتی ویژه ای به این شرکت بخشیده است. به طوری که تنها مجموعه دارای مجوز در این حوزه است.

ظرفیت چندین برابر شدن ارزش سهم "تجلی"

سهام شرکت در ابتدای دوره 1402 با قیمت 130 تومان معامله می شد. این روزها هر برگه سهم به قیمت حدود 250 تومان رسیده و یعنی سود سرمایه ای معادل با 96 درصد که تقریبا 2 برابر تورم محیط اقتصادی است. با شروع بهره برداری از پروژه های شرکت، روند سودآوری و افزایش ارزش سبد پروژه های تجلی شروع شده و ارزش این مجموعه چندین برابر خواهد شد. بنابراین قیمت های فعلی برای این سهم در قیاس با ظرفیت های نهفته در دل شرکت فاصله بسیاری دارد.

انتهای پیام

 

۱ دیدگاه

شما هم می توانید نظرات خود را ثبت کنیدکد امنیتی کد جدید
akbar | ۱ هفته پیش
درود
از روز پذیره نویسی با تجلی هستم
یکی از بهترینهای بازار بورس در سال های آتی
ب آینده ش امیدوارم
0
0