1. صنایع
چهارشنبه, ۲۰ تیر ۱۴۰۳ ۱۱:۲۳
زمان مطالعه: 2 دقیقه
کد خبر: 224285
تعطیلی و کاهش ساعت کار چندین استان به دلیل گرما و کمبود برق

تعطیلی و کاهش ساعت کار چندین استان به دلیل گرما و کمبود برق

ادارات چندین استان ازجمله کرمانشاه، یزد،اصفهان، سیستان‌، خوزستان و... به دلیل گرما و کمبود برق با تعطیلی و کاهش ساعت کار مواجه شده اند.

به گزارش پایگاه خبری بورس پرس، افزایش روزهای اخیر دما و کمبود برق به همراه تشدید گرد و غبار، موجب تعطیلی ادارات و دور کاری آخر هفته چندین استان از جمله کرمانشاه، قم، یزد، مرکزی، سیستان‌ و‌ بلوچستان، خوزستان ، بوشهر و... شده و با تصمیم جدید استانداری خراسان‌جنوبی و با هدف مدیریت مصرف برق تمام ، روزهای پنج‌شنبه تا نیمه شهریور تعطیل خواهند بود.

براساس این گزارش، علاوه بر این در حالی ناترازی برق صنایع سه سه اخیر به 38 درصد افزایش یافته و شرکت های مانند سایپا در کنار سیمانی ها و فولادی ها با قطعی و محدودیت برق دست و پنچه نرم می کنند که اصفهان هم با تعطیلی آخر هفته و کاهش امروز ساعت کار، یکی از سخت ترین دوره ها را سپری می کند.

این استان مهم در صنعت و سیاست و اقتصاد، طی سال گذشته فقط دارای 15 روز هوای پاک و سالم بود و طی روزهای گذشته با تشدید گرما و گرد و غبار ، دچار کمبود برق هم شد تا مسئولان مجبور به اعمال تعطیلی فردا و کاهش ساعت کار دیروز و امروز کنند. 

با این وضعیت و درحالی تشدید گرما و هوای غبارآلود برای روزهای آینده هم پیش بینی شده که باید منتظر تبعات انسانی و صنعتی این موضوع در روزها و هفته های آینده و البته تصمیم مسئولان بود.

انتهای پیام

 

دیدگاه ها

شما هم می توانید نظرات خود را ثبت کنیدکد امنیتی کد جدید