بانکها ملزم به تمدید تمهیدات ویژه کاهش مراجعه حضوری شدند/ سقف کارت به کارت

به گزارش پایگاه خبری بورس پرس، بانک مرکزی تمهیدات ویژه مربوط به کاهش مراجعات حضوری به شعب بانک‌ها را برای سال آینده هم تمدید و با صدور بخشنامه ایی به بانکها اعلام کرد: با توجه به شرایط خاص بهداشتی و نیز در راستای مدیریت، کنترل و پیشگیری از شیوع ویروس کرونا به منظور تسهیل استفاده مردم از درگاه‌های غیرحضوری و کاهش مراجعات حضوری به شعب و دستگاه‌های خودپرداز، موارد مقرر در 29 آبان سال جاری هم در سال آتی در دستور کار قرار گیرد.

تمهیدات ویژه بانک مرکزی :

- سقف انتقال وجه کارت به کارت شتابی و درون بانکی از مبدا هر کارت به 10 میلیون تومان در هر روز افزایش می‌یابد. میزان کارمزد انتقال وجه بیش از 3 میلیون تومان به صورت پلکانی لحاظ خواهد شد.

- سقف مجاز انتقال وجه کارت به کارت از طریق پرداخت‌سازها از یک به ۳ میلیون تومان با حصول اطمینان از انطباق شماره ملی دارنده کارت و شماره ملی دارنده سیم کارت انجام‌دهنده تراکنش قابل افزایش است. با توجه به خطرات ناشی از سوء‌استفاده‌های احتمالی در صورت عدم اعمال کنترل فوق، افزایش سقف انتقال وجه مجاز نیست. در صورت پیوستن بانک‌ها و پرداخت‌سازها به هاب فناوران مالی این سقف می تواند تا مبلغ 5 میلیون تومان افزایش یابد.

- امکان تمدید تاریخ انقضای کارت‌های بانکی بدون نیاز به مراجعه حضوری مشتری تا پایان سال 1400 و به مدت یک سال بلامانع است. همچنین ضروری است اقدامات لازم برای احراز هویت غیرحضوری و اطلاع‌رسانی به مشتریان صورت گیرد.

- سقف صدور کارت هدیه تا اطلاع ثانوی و به صورت موقت به ۲ میلیون تومان افزایش یابد.

- ضروری است فرآیندهای افتتاح حساب و دریافت تسهیلات در راستای کاهش زمان حضور مشتریان در شعب اصلاح شود و مشتریان بتوانند تمام اقدامات لازم نظیر تکمیل فرم‌ها را به صورت غیرحضوری انجام دهند و پس از مراجعه حضوری صرفاً برای احراز هویت و با صرف حداقل زمان در کوتاه‌ترین زمان ممکن امور مربوط به انجام رسد.

انتهای پیام