پذیره نویسی ۱۰۰۰ میلیارد تومانی اوراق ایران خودرو آغاز شد

به گزارش پایگاه خبری بورس پرس، غلامرضا ابوترابی با اشاره به صدور مجوز  سازمان بورس برای پذیره نویسی صکوک مرابحه شرکت ایران خودرو اعلام کرد: این اوراق به ارزش هزار میلیارد تومان از طریق شرکت بورس جهت خرید مواد اولیه و قطعات مورد نیاز خودرو در نمادهای "صخود۰۴۱ و صخود۴۰۱" از  امروز تا دوشنبه ۱۶ فروردین عرضه می شود.

اوراق ۴ ساله و با نرخ ۱۸ درصد است  که اقساط آن هر سه ماه یک بار پرداخت می شود. بانک سپه ضامن این اوراق بوده و پذیره نویسی و بازارگردانی آن بر عهده شرکت های تامین سرمایه تمدن و امید هر یک به مبلغ ۵۰۰ میلیارد تومان است. شرکت کارگزاری بانک توسعه صادرات عامل فروش، شرکت واسط مالی شهریور یکم ناشر و شرکت سپرده گذاری مرکزی عامل پرداخت اوراق هستند.

در این اوراق، شرکت واسط مالی شهریور یکم(ناشر) به وکالت از طرف خریداران اوراق با منابع حاصل از انتشار صکوک مرابحه، مواد اولیه مورد نیاز (قطعات خودرو) شرکت ایران خودرو (بانی) را نقداً خریداری خواهد کرد و سپس این مواد اولیه را بصورت اقساطی به بانی خواهد فروخت و بانی متعهد می شود در سررسیدهای سه ماهه، اقساط مربوطه را از طریق شرکت ناشر و سپرده گذاری مرکزی به دارندگان اوراق پرداخت کند.

بنابراین گزارش، ایران خودرو پیش از این دو بار از طریق انتشار صکوک مرابحه و رهنی در بازار سرمایه مجموعاً بالغ بر هزار میلیارد تومان، اقدام به تامین مالی کرده که هر دوی آنها در حال معامله است.

تلگرام اصلی بورس پرس : t.me/boursepressir

انتهای پیام