ثبت رکورد منفی و ضعیف ارزش معاملات خرد / فقط ۱۳ سهم مثبت بودند !

به گزارش پایگاه خبری بورس پرس، در حالی معاملات اولین روز کاری این هفته بازار سهام همچنان با کاهش قیمت ها و فشار فروش با افت 11 هزار و 648 واحدی شاخص به پایان رسید که ارزش معاملات خرد، رکورد جدیدی را به ثبت رساند.

براین اساس در ادامه داد و ستد کم رمق سهام شرکت ها، ارزش معاملات خرد به قدری ضعیف بود که در 380 روز اخیر با 2.8 هزار میلیارد تومان رتبه ششم را گرفت و خروج نقدینگی به 684 میلیارد تومان رسید.

همچنین ارزش روز بازارسهام شرکت های بورسی از 5.1 هزار هزار میلیارد تومان عبور کرد و ارزش معاملات سهام شرکت های بورسی و فرابورسی بیش از 3.2 و 1.8 هزار میلیارد تومان بود.

فولاد مبارکه، ملی مس، شستا، هلدینگ پتروشیمی خلیج فارس، چادرملو، پالایشگاه اصفهان و پتروشیمی پارس بیشترین تاثیر منفی را بر نماگر بازار با 1412 تا 397 واحد گذاشتند و فقط نماد 13 شرکت خدمات انفورماتیک، کشتیرانی، پرداخت الکترونیک سامان کیش، فولاد آلیاژی ایران، مس باهنر، ماشین سازی اراک، لیزینگ رایان سایپا، بانک پاسارگاد، لبنیات پاک، نفت پارس، لعابیران، روز دارو و سیمان غرب، مثبت معامله شدند.

در این میان، ماشین سازی اراک، هلدینگ دارویی برکت، شستا، ایران تایر به همراه بیمه آسیا با داد و ستد بیش از 207، 104، 50، 46 و 44 میلیون سهمی، بیشترین حجم معاملات را به خود اختصاص دادند.

تلگرام اصلی بورس پرس : t.me/boursepressir

انتهای پیام