آخرین مواضع آمریکا درباره برجام و تحریم های ایران / احتمال احیا تا اول خرداد

به گزارش پایگاه خبری بورس پرس به نقل از رویترز، ند پرایس در نشست خبری با اشاره به اینکه مذاکرات غیرمستقیم آمریکا و ایران در وین هنوز تا رسیدن به موفقیت فاصله دارد،گفت: پیشرفت‌هایی حاصل شده ولی چالش‌های بزرگی در پیش است. در این میان ، تنها تحریم‌های مغایر با برجام لغو خواهد شد و حتی در صورت بازگشت به برجام ، تحریم مربوط به اشاعه موشکی، نقض حقوق بشر و حمایت از تروریسم ادامه خواهد یافت .

وی افزود: اسرائیل هم در حالی از تمام مراحل مذاکرات مطلع خواهد بود که هفته آینده هیاتی بلندپایه از سازمان‌های مختلف آمریکایی برای بررسی چند موضوع مهم مربوط به امنیت ملی و کاهش تنش‌ها در خاورمیانه به منطقه سفر خواهد کرد.

براساس این گزارش، پیتر استانو سخنگوی مسئول سیاست خارجی اتحادیه اروپا هم درباره آخرین وضعیت مذاکرات وین گفت: دیپلماسی در عالی‌ترین سطح برای احیای برجام بین اعضا جریان دارد. اما چون در میانه روندی بسیار حساس قرار دارد، نمی توان درباره جزئیات صحبت کرد. اتحادیه اروپا وظیفه هماهنگ کننده برجام را برعهده دارد و هر تصمیم در نشست کمیسیون مشترک اتخاذ می‌شود با توافق همه اعضا خواهد بود.

بر پایه این گزارش، بلومبرگ هم اعلام کرد قدرت‌های جهانی در تلاش هستند تا برجام ، اول خرداد و قبل از موعد پایان توافق ایران و آژانس انرژی اتمی، احیا شود.

تلگرام اصلی بورس پرس : t.me/boursepressir

انتهای پیام