معاملات مشکوک چهار زیرمجموعه ایران خودرو و سایپا به همراه ۱۱ نماد دیگر

به گزارش پایگاه خبری بورس پرس، در جریان معاملات دومین روز کاری این هفته، بازار سهام با نوسان منفی قیمت ها آغاز به کار کرد به طوری که در نهایت، نماگر بازار با افت 789 واحدی و عقب نشینی به کانال یک میلیون و 188 هزارتایی به معاملات روزانه پایان داد.

به این ترتیب، بیش از 3.4 و 1.3 هزار میلیارد تومان در بورس و فرابورس دست به دست شد و بیشترین حجم معاملات هم به ایران خودرو با داد و ستد یک میلیارد سهم و گروه بهمن، گسترش سرمایه گذاری ایران خودرو، سرمایه گذاری توسعه و عمران کرمان به همراه بانک تجارت با تقاضای 555، 321، 251 و 238 میلیون سهمی تعلق گرفت.

در این میان، بررسی اطلاعات پردازش اطلاعات مالی مبنا نشان داد 15 شرکت با داد و ستد 23 تا نه برابری نسبت به میانگین یک ماهه در زمره معاملات مشکوک قرار گرفته اند.

در صدر این فهرست، شرکت قطعات اتومبیل ایران حاضر در بازار اول بورس (زیرمجموعه ایران خودرو) با افت 2.4 درصدی قیمت سهام، شاهد داد و ستد 142.6 میلیون سهمی شد.

در ادامه هم شرکت های نیرو محرکه (زیرمجموعه ایران خودرو)، سرمایه گذاری پردیس، ذوب روی اصفهان، به پرداخت ملت، سموم علف کش، چرخشگر، سیمان بجنورد، لعابیران، توکارنگ فولاد سپاهان، سرمایه گذاری رنا، رایان سایپا، آذریت ، باما و گسترش صنایع و خدمات کشاورزی مشمول معاملات مشکوک امروز شدند.

حضور چهار زیرمجموعه ایران خودرو و سایپا به همراه 11 شرکت بورسی و فرابورسی از جمله نکات جالب این فهرست بود.

برای مشاهده اطلاعات دیگر مانند گزارش وقایع بازار ، بازدهی ماهانه سهام و صنایع و... می توان به rahavard365.com مراجعه کرد.

تلگرام اصلی بورس پرس : t.me/boursepressir

انتهای پیام