دور بعدی مذاکرات وین، نیمه دوم تیر برگزار می شود

به گزارش پایگاه خبری بورس پرس به نقل از وال‌استریت ژورنال ، ششمین دور مذاکرات وین طی دو روز آینده به پایان می‌رسد و نشست بعدی نیمه دوم تیر ماه برگزار خواهد شد.

بر اساس این گزارش، رایزنی ها به آهستگی به پیش می‌رود و شکاف‌ها در حال کاهش یافتن هستند.

به گفته عباس عراقچی معاون وزرارت خارجه، ایران به دنبال دستیابی به توافقی مطلوب است که تحقق خواسته‌ها و منافع ملی را در پی داشته باشد.

همچنین سعید خطیب زاده سخنگوی وزارت خارجه در واکنش به اتهامات بی‌اساس اتحادیه عرب علیه برنامه هسته‌ای ایران گفت: رویکرد شورای همکاری خلیج‌فارس، غیرسازنده و موضع‌گیری‌ها موجب تضعیف دیدگاه‌های گفت‌وگو محور و زمینه‌ساز دخالت بیگانگان در منطقه است.

وی افزود: ایران همواره به قوانین بین‌المللی و تعهدات پایبند بوده و هیچ‌گونه مداخله‌ای در برنامه هسته‌ای، موشکی و امور مرتبط با سیاست‌های نظامی و دفاعی را بر نمی‌تابد. بهتر است این کشورها به فکر انجام تعهدات بر زمین مانده نسبت به سازمان‌های بین‌المللی از جمله آژانس بین‌المللی انرژی هسته‌ای باشند.

خطیب‌زاده ادامه داد:  کشورهایی که مداخله‌جویی‌های آنان در سایرکشورها، موجب کشتار شهروندان بی گناه به خصوص در یمن و گسترش ناامنی و تروریسم در منطقه شده است، تلاش دارند با فرافکنی بر جنایت‌های ضدحقوق بشری سرپوش بگذارند و از مجازات‌های بین‌المللی بگریزند.

تلگرام اصلی بورس پرس : t.me/boursepressir

انتهای پیام