۱۱۰ نماینده جمهوری خواه خواهان ترک مذاکرات با ایران شدند

به گزارش پایگاه خبری بورس پرس به نقل از فری بیکن ، ۱۱۰ نماینده جمهوری خواه در نامه ای به وزارت خارجه آمریکا اعلام کردند: دولت جو بایدن باید هر چه سریعتر مذاکرات هسته ای با تهران را ترک و تحریم‌ها علیه ایران به‌ ویژه در رابطه با تجارت نفتی با چین و سایر کشورها را بصورت جدی اعمال کند. چرا که ماهانه حداقل ۱.۳ میلیارد دلار از محل صادرات درآمد دارد.

ایران با استفاده از سانتریفیوژهای پیشرفته ، تولید تجهیزات و ذخیره مقادیر فزاینده اورانیوم غنی شده با خلوص ۲۰ و ۶۰ درصد، برنامه هسته ای را پیش می برد و به دانشی دست می یابد که غیر قابل برگشت است.

در حالی که واشنگتن بطور مداوم تمایل را برای مذاکره در جهت بازگشت به برجام نشان داده ، تهران بازگشت به توافق را بی ارزش‌تر کرده و با دستاورد های هسته‌ای بیشتر به غروب برجام نزدیک‌تر شده است. تنها افزایش تحریم ها و اجرای کامل محدودیت ها، حرکت ایران به سمت سلاح اتمی را متوقف می کند.

راهکار دیپلماسی و مذاکره با ایران در وین نتیجه ای نداده و دولت بایدن بابد مسیر را تغییر دهد و تحریم های بیشتری علیه تهران وضع کند.

بر اساس این گزارش ، اگر چه مذاکرات ایران و گروه ۱+۴ رو به پیشرفت است ، جنگ طلبان و مخالفان دیپلماسی در آمریکا همسو با رژیم صهیونیستی از  رویکرد سازنده ایران ، آشفته تر می شوند و بی توجه به این حقیقت که آمریکا مسئول واقعی وضعیت کنونی بوده و با خروج یکجانبه از توافق بین المللی، تعهدات را نقض کرده در تداوم مخالفت با دیپلماسی، نسخه های حماقت بار می پیچند.

در واقع، لابی‌های صهیونیستی و آمریکایی با تلاش برای منحرف کردن مذاکرات به طرق مختلف در تلاش هستند رایزنا ها به نتیجه نرسد . چرا که در برابر منطق محکم و رویکرد سازنده دولت جدید ایران مستاصل شده اند.

تلگرام اصلی بورس پرس : t.me/boursepressir

انتهای پیام