پیش بینی عبده تبریزی از سقف دلار و پیش بینی رشد بیشتر بورس از مسکن

به گزارش پایگاه خبری بورس پرس، حسین عبده تبریزی حداکثر قیمت دلار در صورت عدم رخداد عجیب را ۶۰‌ هزار‌ تومان اعلام کرد و گفت: کنترل نسبی تورم سبب‌ شده نرخ برآوردی چندان از این عدد فاصله نگیرد. بازار سرمایه در ادامه سال‌ نیم‌‌‌‌‌‌نگاهی به نرخ ارز خواهد داشت و از سوی دیگر به طرح‌های توسعه شرکت‌ها توجه نشان و مسئله قانون مربوط به تجدید ارزیابی دارایی‌ها را نیز مدنظر قرار خواهد داد.

وی افزود: از نگاه ارزی بازار نمی‌تواند تا آخر سال ‌رشدی را تجربه کند و عملیات اجرایی تجدید ارزیابی نیز به سال جاری نمی‌رسد. بنابراین نمی‌توان چشم‌‌‌‌‌‌انداز رشدی برای کلیت بازار متصور شد اما از محل تغییرات شرکتی و طرح‌های توسعه باید شرکت‌ها را بطور مجزا تحلیل کرد. ظرفیت رشد بازار سهام در ماه‌های آتی از بازار مسکن بیشتر است. بازار مسکن به دلیل افزایش قیمت قابل‌توجهی که سال‌گذشته تجربه کرده از تورم پیشی‌گرفته‌ است.

عبده تبریزی ادامه داد: در مقطع کنونی یکی از عمیق‌ترین رکودها در بخش مسکن است که دلیل آن از یک‌سو، افزایش شدید قیمت‌ها در سال‌گذشته و از سوی دیگر سیاست‌های انقباضی بانک‌مرکزی است. اگر رکود بخش مسکن یک سال ‌طول بکشد در ۱۲ماه آینده قطعا به اندازه تورم حرکت نخواهد کرد.

تلگرام اصلی بورس پرس : t.me/boursepressir

انتهای پیام