خرید کالا، تجهیزات و ماشین‌آلات از پرداخت حق‌ بیمه معاف شد

به گزارش پایگاه خبری بورس پرس، دادستانی تهران طی نامه‌ای پنج بندی به کمیته حقوقی قضائی ستاد تسهیل و رفع موانع تولید، کمیسیون اصل ۹۰ مجلس و سازمان تأمین اجتماعی، خرید کالاها، اعلام کرد: ۱۱ بهمن جلسه رفع مشکلات ناشی از نحوه اجرای مواد ۳۸ و ۴۷ قانون تأمین اجتماعی توسط بازرسان سازمان و کارفرمایان تشکیل و مصوبات به شرح ذیل ایفاد شد.

۱- مقرر شد مصوبات ستاد تسهیل و کارگروه‌های آن توسط سازمان تأمین اجتماعی اجرا و در صورتی که به هر دلیل مصوبه‌ای مغایر قوانین و مقررات تشخیص داده شود، ظرف دو هفته مراتب به ستاد اعلام و در غیر این صورت نسبت به اجرای مصوبه بر طبق تبصره ماده ۵ آئین نامه ماده ۶۱ قانون رفع مواقع تولید رقابت پذیر و ارتقای نظام مالی اقدام شود.

۲- مقرر شد در خصوص فرایند تقسیط بدهی حق بیمه نیروهای شرکت های تولیدی سازمان تأمین اجتماعی در مواردی که راسا نسبت به تقسیط اقدام می‌کند تا سه مرحله نسبت به این مهم اقدام کند.

۳- مقرر شد سازمان تأمین اجتماعی و مؤسسه حسابرسی نظارت عالیه بر امر بازرسی دفاتر قانونی را بر عهده داشته باشد و با انجام وظایف با استفاده از خدمات حسابداران رسمی واجد صلاحیت و مجرب برای استانداردهای حسابرسی رعایت و استاندارد خدمات مرتبط با اجرای روش‌های توافقی رسیدگی به اطلاعات مالی با توافق بین مؤسسه حسابرسی و صاحب‌کار و حسابرس، خدمات قانونی را بر اساس مصوبه ستاد اقتصاد مقاومتی انجام دهد.

۴- مقرر شد خرید کالاها، اقلام مصرفی، تجهیزات و ماشین آلات مشمول کسر حق بیمه نشده و خرید خدمات از کارگاه‌های ثابت دارای شناسه ملی یا کد کارگاهی در کاربرگ شماره ۳ درج شود. همچنین سازمان تأمین اجتماعی بر اساس این مصوبات طی بخشنامه‌ای به کلیه واحدهای اجرایی و مؤسسات حسابرسی و ادارات تابعه، مراتب را جهت اجرا ظرف دو هفته ابلاغ کند.

۵- مقرر شد در خصوص سایر موضوعات مدنظر جهت بررسی که توسط عضو کمیسیون قضائی اتاق بازرگانی استان خراسان رضوی به صورت مکتوب به معاونت بیمه‌ای سازمان تأمین اجتماعی اعلام می‌شود این معاونت ضمن بررسی و عند الزوم تشکیل جلسه موارد مورد تأیید را اجرا و سایر موارد را با ذکر دلیل و مستندات قانونی به ارسال کننده نامه اعلام دارد.

تلگرام اصلی بورس پرس : t.me/boursepressir

انتهای پیام