افزایش ۲.۲ درصدی تورم مسکن تهران در دی/ رکوردداران بیشترین و کمترین قیمت

به گزارش پایگاه خبری بورس پرس، مرکز آمار با انتشار شاخص و متوسط قیمت واحدهای مسکونی تهران در دی، اعلام کرد: شاخص قیمت واحدهای  مسکونی به ٢٨٠.٤ رسیده که نسبت به ماه قبل ٢.٢ درصد افزایش داشته است.

افزایش تورم ماهانه

منظور از تورم ماهانه، درصد تغییر عدد شاخص قیمت ماه جاری، نسبت به ماه قبل است. تورم ماهانه قیمت واحدهای مسکونی شهر تهران ٢.٢ درصد بوده که در مقایسه با ماه قبل تر ٥.١ واحد درصد افزایش داشت.

کاهش تورم نقطه به نقطه

منظور از تورم نقطه به نقطه، درصد تغییر عدد شاخص قیمت نسبت به ماه مشابه سال قبل است. تورم نقطه به نقطه قیمت واحدهای مسکونی پایتخت به ٤٦.٥ درصد رسیده و در مقایسه با ماه قبل ١١ واحد درصد کاهش یافت.

کاهش تورم سالانه

منظور از نرخ تورم سالانه، درصد تغییر میانگین اعداد شاخص قیمت در یک سال منتهی به ماه جاری، نسبت به شاخص دوره مشابه سال قبل است. نرخ تورم سالانه نیز به ٨٢.٨ درصد رسیده که ٢.٩ واحد درصد نزولی بود.

منطقه یک و ۱۸ رکورددار بیشترین و کمترین قیمت

متوسط وزنی و حسابی قیمت واحدهای مسکونی فروش رفته در شهر تهران به ترتیب به ۸۰ و ۷۷ میلیون تومان رسیده و در این ماه منطقه یک و ۱۸ با متوسط وزنی قیمت ۱۶۶ و ۴۲ میلیون تومان، بیشترین و کمترین قیمت را در بین مناطق ٢٢گانه شهر تهران داشتند.

تلگرام اصلی بورس پرس : t.me/boursepressir

انتهای پیام