سرمایه همراه اول به ۸.۹ هزار میلیارد تومان افزایش یافت

به گزارش پایگاه خبری بورس پرس، مجمع فوق العاده صاحبان سهام شرکت ارتباطات سیار ایران صبح دوشنبه 23 بهمن با حضور 91 درصدی سهامداران و به ریاست علی بقایی رییس هیات مدیره این شرکت در ساختمان ستاره ونک تهران برگزار شد.

بر اساس این گزارش، تصمیم گیری درباره افزایش سرمایه، تطابق اساسنامه شرکت با نمونه اساسنامه سازمان بورس و سایر مواردی که در صلاحیت تصمیم گیری مجمع عمومی فوق العاده است از جمله دستوراتی بود که با اکثریت آرا در تمامی بندها به تصویب رسید.

در این مجمع ضمن ارائه گزارشی اجمالی از وضعیت شاخص های مالی همراه اول به اهمیت دلیل ارائه پیشنهاد افزایش سرمایه چهار هزار میلیارد تومانی به شرح 1400 میلیارد تومان از محل سود انباشته و 2600 میلیارد تومان از محل مطالبات و آورده نقدی سهامداران نیز پرداخته شد.

عباس نوربخش معاون مالی و تدارکاتی همراه اول با بیان اینکه اصولاً تصمیم به افزایش سرمایه اقدامی مثبت در راستای تأمین منافع آتی سهامداران است، گفت: منابع مالی جدید در طرح های توسعه ای بکار گرفته می شود که در نهایت این طرح جدید منجر به کسب سود می شود. شرکت ارتباطات سیار ایران در سال های 93، 97، 98 و 1400 به ترتیب افزایش سرمایه های 200، 560، 960 و 2800 میلیارد تومانی داشت.

امروز نیز با هدف بهره مندی از معافیت مالیاتی حدودا 300 میلیارد تومانی، پیشنهاد افزایش سرمایه 1400 میلیارد تومانی از محل سود انباشته مورد موافقت سهامداران قرار گرفت و سرمایه شرکت ارتباطات سیار ایران با 18.6 درصد افزایش به 8920 میلیارد تومان ‌‌‌‌‌رسید. همچنین افزایش سرمایه از محل مطالبات و آورده نقدی سهامداران به مبلغ 2.6 هزار میلیارد تومان به مدت دو سال در اختیار هیات مدیره شرکت قرار گرفت.

سهامداران حاضر و برخط که از طریق live.mci.ir پیگیر مجمع فوق العاده همراه اول بودند ضمن طرح درخواست و سوالات فنی و تخصصی از مدیرعامل و معاون مالی و تدارکاتی همراه اول که تماما توسط مهدی اخوان بهابادی و عباس نوربخش پاسخ داده شد با تمامی بندهای دستور جلسه موافقت کردند.

تلگرام اصلی بورس پرس : t.me/boursepressir

انتهای پیام