ورود سامانه بارشی جدید و باران شدید و کاهش محسوس دما در ۹ استان

به گزارش پایگاه خبری بورس پرس، سازمان هواشناسی اعلام کرد: امروز در شرق هرمزگان،‌ جنوب سیستان و بلوچستان و دریای عمان رگبار،‌ رعد و برق و وزش باد شدید موقتی روی می‌دهد و سایر مناطق تا چهارشنبه جو آرام است.

بر اساس این گزارش، بعدازظهر فردا سامانه بارشی جدید از شمال غرب وارد شده و در شمال غرب و غرب سبب بارش می‌شود. پنجشنبه با تقویت سامانه بارشی در جنوب غرب، دامنه‌های زاگرس مرکزی، شمال فارس، دامنه‌های البرز مرکزی و غرب سواحل دریای خزر بارش همراه با کاهش محسوس دما پیش‌بینی شد.

بیشترین بارش پنجشنبه برای استان‌های کردستان،‌ کرمانشاه، ایلام،‌ کردستان، ارتفاعات شمال شرق خوزستان،‌ چهارمحال و بختیاری و نیمه جنوبی استان‌های آذربایجان غربی و شرقی و اردبیل است.

جمعه با تداوم فعالیت سامانه بارشی علاوه بر این مناطق در مرکز، نیمه شمالی بوشهر،‌ فارس، دامنه‌های البرز شرقی، شمال شرق و سواحل دریای خزر بارش روی می‌دهد. بارش‌ها در ارتفاعات و مناطق سردسیر به‌صورت برف و در جنوب و جنوب غرب باران همراه بار رعدوبرق و وزش باد شدید است.

شنبه هفته آینده فعالیت سامانه بارشی در شمال غرب،‌ غرب،‌ دامنه‌های البرز،‌سواحل دریای خزر و شمال شرق است. همچنین شنبه در استان‌های فارس،‌ کرمان،‌ خراسان جنوبی و رضوی رگبار، رعد و برق و وزش باد پیش‌بینی می‌شود.

تلگرام اصلی بورس پرس : t.me/boursepressir

انتهای پیام