کد خبر: ۱۷۷۴۸۹
۱۲:۲۹ - ۱۴۰۰/۸/۲

نرخ تورم سالانه ایران در مهر به ۴۵.۴ درصد رسید
با اعلام مرکز آمار:

نرخ تورم سالانه ایران در مهر به ۴۵.۴ درصد رسید

طبق اعلام مرکز آمار، نرخ تورم سالانه در مهر به ۴۵.۴ درصد رسید و برای خانوارهای شهری و روستایی ۴۴.۷ و ۴۹.۶ درصد اعلام شد .

به گزارش پایگاه خبری بورس پرس ، جدیدترین گزارش مرکز آمار از وضعیت اقتصاد ایران حکایت از آن دارد که تورم سالانه در مهر به ۴۵.۴ درصد رسیده است. این متغیر برای خانوارهای شهری و روستایی ۴۴.۷ و ۴۹.۶ درصد است که برای خانوارهای شهری و روستایی ٠.٤ و ٠.١ واحد درصد کاهش داشت.

براساس این گزارش، تورم نقطه‌ای هم در مهر به ٣٩,٢ درصد رسید که به معنی این است خانوارها به‌ طور میانگین ٣٩.٢ درصد بیشتر از مهر سال گذشته برای خرید مجموعه کالاها و خدمات یکسان هزینه کرده­‌اند اما در مقایسه با ماه قبل ٤,٥ واحد درصد کاهش یافته است.

نرخ تورم نقطه‌ای گروه عمده خوراکی‌ها، آشامیدنی ­ها و دخانیات با کاهش ١,١واحد درصدی به ۶۰.۵ درصد و گروه کالاهای غیرخوراکی و خدمات با کاهش ٥.٩واحددرصدی به ٢٩.٥ درصد رسیده است.

این در حالی است که نرخ تورم نقطه‌ای برای خانوارهای شهری ٣٨,٤ درصد بوده که نسبت به ماه قبل ٤.٥ واحد درصد کاهش داشت. این نرخ برای خانوارهای روستایی ٤٣.٩ درصد بوده که نسبت به ماه قبل ٣.٩ واحد درصد کاهش دارد .

دامنه تغییرات نرخ تورم سالانه هم برای دهک‌های مختلف هزینه‌ای از ۴۵.۲ درصد برای دهک هشتم تا ۴۸ درصد برای دهک دوم است .

تلگرام اصلی بورس پرس : t.me/boursepressir

انتهای پیام


 


برای دریافت مهمترین اخبار عضو کانال بورس پرس در تلگرام شوید.
ارسال نظر
نام:
آدرس ایمیل:
متن: *
عدد روبرو را تایپ نمایید


آخرین اخبار
پربیننده ترین
طراحی سایت خبری و هاست توسط ایرسا هاستینگ