دلار ۹ هزار تومانی بازار تهران را به تعطیلی کشاند

کسبه بازار بزرگ تهران درپی افزایش بی سابقه دلار به ۹ هزار تومان، در حال تعطیل کردن مغازه ها بوده و ضمن انتقاد منتظر رفع بهبود وضعیت شدند.
سیف به ایجاد بازار ثانویه ارز در هفته آینده وعده داد

رئیس کل بانک مرکزی از ایجاد بازار ثانویه ارز طی هفته آینده خبر داد و گفت: جزئیات این بازار ثانویه تدوین شده و از محل ۲۰ درصد صادرات غیرنفتی که عمدتا از طریق بخش خصوصی انجام می شود.

انتقاد جمشید بسم الله به عدم اخذ مالیات از دلالان / درخواست از مسئولان بورس

یکی از فعالان معروف بازارهای ارز و سهام با انتقاد از عدم اخذ مالیات از دلالان و سپرده گذاران بانکها و دیگر بازارها، بورس را بهترین مکان برای سرمایه گذاری دانست و خواسته ایی از مسئولان بازارسرمایه اعلام کرد.
عرضه بلوک ۵۱ درصد گرانترین سهم سال گذشته + ۳ درصد شرکت دارای صف خرید

بلوک ۵۱ درصدی گرانترین سهم سال گذشته بورس یعنی گلوکوزان به همراه ۳ درصد از سهام شرکت دارای صفر خرید پتروشیمی شازند توسط دو مالک عمده عرضه می شود.
درخواست مدیرعامل رنو از رنو پارس ایران

مدیرعامل رنو از ماندگاری این خودروساز فرانسوی در ایران با وجود خروج آمریکا از برجام خبر داده ولی از قرار معلوم از مسئولان رنوپارس ایران خواسته‌ نسبت به تسویه‌حساب مالی اقدام کنند که به معنای انصراف رنو از ادامه حضور در ایران نیست.
سخنگوی دولت اعلام کرد:
اذعان به کمبود ارز برای تبدیل ریال به دلار و سکه/ ارز بی جهت بالا می رود/ برنامه ها

سخنگوی دولت به اشاره به اینکه قیمت ارز بی جهت بالا می‌رود، تمهیدات لازم برای مدیریت بازار را اعلام کرد و گفت: قطعا آن مقدار دلار نداریم که افراد بتوانند ریال را به ارز و سکه تبدیل کنند.
سکه از مرز ۳ میلیون تومان هم عبور کرد

عدم ثبات قیمتی در بازار طلا موجب شد تا سکه امامی بازهم رکورد زده و از مرز ۳ میلیون تومان عبور کند. قیمت هر گرم طلای ۱۸ عیار نیز به ۲۶۸ هزار و ۵۰۰ تومان رسید.
رییس سازمان امور مالیاتی:
دریافت مالیات از معامله گران دلار قطعی شد/ فرصت تحویل اظهار نامه

رییس سازمان امور مالیاتی از قطعی شدن دریافت مالیات از معامله بیش از ۵ هزار دلار خبر داد و گفت: خریداران و فروشندگان سکه و ارز تا خرداد آینده فرصت ارائه اظهارنامه مالیاتی دارند.
نتیجه مثبت جلسه ویژه ارزی برای دلار صادرکنندگان و موافقت روحانی

جلسه ویژه ارزی برای اتخاذ سیاست های جدید ارزی در ریاست جمهوری برگزار و رییس جمهور با رویه خرید و فروش توافقی ارز میان صادر کننده و وارد کننده موافقت کرد.
نماینده مجلس:
مدیرعامل سابق سایپا مخالف واگذاری بن رو به رنو بود/ نقش مافیای خودرو

نماینده مجلس با اشاره به مخالفت مدیرعامل سابق سایپا و هیات مدیره با واگذاری بن رو گفت: افرادی از داخل پیام‌هایی به آمریکا می‌دهند تا رنو را تحریم کند و مافیای این صنعت به خواسته ها برسد.
در گفت وگو با بورس پرس اعلام شد:
مخالفت مدیرعامل "های وب" با هرگونه تجمع غیرقانونی/ امیدوار به حل اختلافات

مدیرعامل داده گستر عصر نوین با هرگونه تجمع غیرقانونی مخالفت کرد و گفت:تلاش ها برای حل اختلافات کارشناسی با نهاد ناظر بازار سرمایه ادامه دارد و امیدواریم زمینه برای بازگشایی "های وب" فراهم شود.
راهکار نماینده مجلس برای مهار رکوردزنی های دلار

عضو کمیسیون اقتصادی مجلس با اشاره به خرید و فروش ارز در بازار آزاد با قیمت بسیار بالا گفت: برای ساماندهی بازار ارز باید بازار متشکل تشکیل و اقدامات لازم برای جلوگیری از رونق بازار سوداگری انجام شود.
آخرین روز داد و ستد ۴ شرکت مثبت بورسی در قبل از مجمع

۴ شرکت بورسی که طی روزهای اخیر با رشد قیمت مواجه شده اند در پایان معاملات امروز موقتا" از تابلو خارج می شوند.
تکذیب ادغام شریک وفادار صنعت خودرو ایران با دو شرکت معروف دیگر

مدیرعامل رنو فرانسه با رد شایعات خرید سهام نیسان و میتسوبیشی از عدم ادغام این سه شرکت خبر داد.
چند فروشنده:
۹۰ درصد بازار لوزام خانگی خوابید

چند فروشنده لوازم خانگی از محدودیت و توقف ۹۰ درصدی توزیع محصولات شرکت های خارجی به بازار خبر داده و مدیریت سازمان حمایت بر این بازار را خواستار شدند.
رقابت سخت بورس و رقبا در رکوردهای جدید/ سکه ۲.۸ میلیون و یورو ۱۰۱۰ هزار

رقابت فشرده و تنگاتنگ بورس با بازارهای رقیب در رکوردشکنی منجر شد تا شاخص از خط مقاومت ۱۱۲ هزار واحدی عبور کند و سکه ۲.۸ میلیون و یورو ۱۰۱۰ هزار تومانی شود.
قیمت پایه محصولات پتروشیمی اعلام شد

قیمت پایه محصولات پتروشیمی از سوی دفتر توسعه صنایع تکمیلی پتروشیمی اعلام شد.
پیش بینی مدیرعامل بورس از رونق تابستانی بازار سهام

مدیرعامل بورس تهران ضمن اعلام تفاوت بازار سرمایه با بازارهای سکه و ارز، نوید رونق تابستانی را پیش بینی کرد و گفت: فرصتی مناسب برای هدایت منابع مالی سرگردان و و پذیرش شرکتهای جدید در پیش است.
زمان مجمع سالانه و فوق العاده پتروشیمی بورسی و ۶ شرکت

پتروشیمی خارک و ۶ شرکت بورسی و فرابورسی،زمان برگزاری مجمع سالانه و فوق العاده را اعلام کردند.
یک کارشناس اقتصادی مطرح کرد:
انتظار و شرط مهم ایران از اروپا برای باقی ماندن در برجام

یک کارشناس اقتصادی ضمن اشاره به رفتار اروپا و آمریکا ، تنها انتظار و شرط ایران برای باقی ماندن در برجام را اعلام کرد.
توسط نماینده مجلس:
میزان صادرات نفت ایران با یا بدون تحریم اعلام شد

عضو هیئت رئیسه مجلس گفت: پس از اعمال تحریم‌های آمریکا، صادرات نفت ایران در سطح ۲ میلیون بشکه در روز ثابت خواهد ماند چراکه همیشه برای نفت ایران یک خریدار وجود دارد.
هشدار قاطعانه فرمانده ناجا به خودروسازان

فرمانده نیروی انتظامی با قاطعیت گفت: در صورت عدم رعایت استانداردها توسط خودروسازان، ناجا از انتقال خودرو به مردم ممانعت می‌کند.
در ریاست جمهوری برگزار شد:
جلسه ویژه ارزی برای تعیین دلار صادرکنندگان خرد/ احتمال اخبار خوش

جلسه ویژه ارزی برای اتخاذ سیاست های جدید ارزی در ریاست جمهوری در حال برگزاری بوده و قرار است نرخ ارز صادرکنندگان خُرد بزودی اعلام شود.
از امروز و توسط بورس کالا :
موقعیت تعهدی خرید فزاینده در معاملات آتی سکه لغو شد

مدیریت توسعه بازار مشتقه بورس کالا از لغو موقعیت تعهدی خرید فزاینده در بازار معاملات قرارداد های آتی سکه از امروز خبر داد.
عضو نمایندگان اتاق بازرگانى اعلام کرد:
علت افزایش بدهی و زیانده شدن بانک ها / مسابقه بر سر نرخ سود

عضو هیات نمایندگان اتاق بازرگانى ضمن اعلام میزان بدهی دولت، بانک ها و سپرده گذاران و علت زیانده شدن ،مشکلات نظام بانکى را مهم‌ترین معضل اقتصاد خواند و از مسابقه نرخ سود بین بانک‌ها خبر داد.