کد خبر: ۱۳۳۳۰۴
۱۴:۱ - ۱۳۹۸/۵/۲۸

بورس کالا زعفران شرکت سحرخیز را پذیرش کرد/ امکان معاملات گواهی سپرده

بورس کالا زعفران شرکت سحرخیز را پذیرش کرد/ امکان معاملات گواهی سپرده

بورس کالا از گشایش انبار شرکت کشاورزی سحرخیز و امکان پذیر بودن معاملات گواهی سپرده زعفران این شرکت با ظرفیت ۳.۵ تن خبر داد.

به گزارش پایگاه خبری بورس پرس ، مدیر توسعه بازار فیزیکی بورس کالا با صدور اطلاعیه ای از گشایش انبار شرکت کشاورزی سحرخیز جهت انجام معاملات گواهی سپرده زعفران خبر داد و اعلام کرد: انبار محصول زعفران این شرکت از امروز ۲۸ مرداد در بورس کالا فعال و با ظرفیت ۲ تن برای محصول زعفران نگین و ۱.۵ تن برای محصول زعفران پوشال معمولی، آماده پذیرش محصول مشتریان و زعفران کاران شد.

پیرو پذیرش و گشایش این انبار بورسی، دو نماد معاملاتی گواهی سپرده زعفران نگین سحرخیز و زعفران پوشال معمولی سحرخیز با تحویل شهریور ۹۸ بزودی گشایش خواهند شد که این دو نماد معاملاتی مبنای تحویل قراردادهای آتی زعفران نگین و پوشال معمولی از سررسید شهریور نیز خواهند بود.

محصول تحویلی به انبار باید تولید ۹۷ باشد و انبار محصول سال های گذشته را پذیرش نخواهد کرد. حداکثر زمان نگهداری کالا تا سررسید نماد انبار نیز ۳۰ آبان است.

بر اساس این گزارش، انبار شرکت کشاورزی سحرخیز در حالی به فهرست انبارهای مورد تایید بورس کالای ایران در حوزه معاملات زعفران اضافه شده که بر مبنای ظرفیت ۱۴.۲ تن پذیرش شده در ۴ انبار شرکت های زرین زعفران مشرق زمین، نوین زعفران، طلای سرخ گلشید ایرانیان و انبار اتحادیه تعاونی های روستایی استان خراسان رضوی، ظرفیت انبارهای پذیرش شده زعفران در بورس به ۱۷.۷ تن افزایش می یابد.

انتهای پیام

برای دریافت مهمترین اخبار عضو کانال بورس پرس در تلگرام شوید.

ارسال نظر
نام:
آدرس ایمیل:
متن: *
عدد روبرو را تایپ نمایید


آخرین اخبار
پربیننده ترین
طراحی سایت خبری و هاست توسط ایرسا هاستینگ