کد خبر: ۱۶۵۷۹۳
۱۲:۴۸ - ۱۳۹۹/۱۲/۱۶

پیشنهاد سهمیه بندی زغال سنگ برای جلوگیری از پرداخت چندین برابری قیمت واردات
دبیر انجمن زغال‌سنگ مطرح کرد:

پیشنهاد سهمیه بندی زغال سنگ برای جلوگیری از پرداخت چندین برابری قیمت واردات

دبیر انجمن زغال‌سنگ با اشاره به نیاز و تولید ۲.۵ و ۱.۷ میلیون تنی زغال سنگ در سال از پیشنهاد سهمیه بندی فروش خبر داد تا از پرداخت چندین برابری قیمت واردات جلوگیری شود .

به گزارش پایگاه خبری بورس پرس، سعید صمدی با اشاره به نیاز 2.5 میلیون تنی در سال به تسنیم گفت: تولیدکنندگان فقط 1.7 میلیون تن زغال سنگ تولید می‌کنند. در شرایط فعلی رغبت تولیدکنندگان به خرید زغال سنگ رونق پیدا کرده و همین موضوع عاملی شده تا خریداران کف انبار معادن زغال سنگ را خالی کنند. حتی در جلسه اخیر تولیدکنندگان بحث سهمیه بندی فروش زغال سنگ نیز مطرح شده چراکه میزان تقاضا بیش از عرضه است.

وی افزود: اگر کسی نتواند زغال‌سنگ داخلی را خریداری کند باید نسبت به واردات اقدام کرده و برای زغال سنگ وارداتی چندین برابر قیمت داخلی هزینه پرداخت کند. در تعاملات صورت گرفته با مسئولین قیمت فروش زغال سنگ نیز بهبود پیدا کرده و قیمت پایه هر تن 26.5 درصد شمش فولاد خوزستان است.

صمدی ادامه داد: ذخیره قطعی داخلی در بخش زغال‌سنگ 1.2 میلیارد تن است در حالی که فقط 1.7 میلیون تن از این محصول تولید می‌شود. با توجه به ذخیره بسیار بالا در بخش زغال‌سنگ رسیدن به تولید 3.5 میلیون تنی بسیار آسان است.

تلگرام اصلی بورس پرس : t.me/boursepressir

انتهای پیام


برای دریافت مهمترین اخبار عضو کانال بورس پرس در تلگرام شوید.

ارسال نظر
نام:
آدرس ایمیل:
متن: *
عدد روبرو را تایپ نمایید


آخرین اخبار
پربیننده ترین
طراحی سایت خبری و هاست توسط ایرسا هاستینگ