کد خبر: ۱۷۳۰۲۴
۰:۱۹ - ۱۴۰۰/۵/۲۰

مشخصات شرکت ۱.۲ هزار میلیاردی درج شده و آماده عرضه اولیه ۱۰ درصدی
در بازار اول معاملات فرابورس رقم خورد:

مشخصات شرکت ۱.۲ هزار میلیاردی درج شده و آماده عرضه اولیه ۱۰ درصدی

شرکت آهن و فولاد غدیر ایرانیان با سرمایه ۱.۲ هزار میلیارد تومانی در بازار اول معاملات فرابورس درج شد تا آماده عرضه اولیه ۱۰ درصدی سهام باشد.

به گزارش پایگاه خبری بورس پرس، شرکت آهن و فولاد غدیر ایرانیان پس از احراز کلیه شرایط پذیرش از ۱۷ مرداد با نماد "فغدیر" در گروه فلزات اساسی به عنوان هفتاد و هفتمین شرکت در بازار اول فرابورس درج شد تا آماده عرضه اولیه ۱۰ درصدی سهام شود. همچنین تعهد عرضه ۵ درصد دیگر ظرف مدت سه ماه پس از عرضه اولیه از سهامداران عمده اخذ شده است.

معرفی شرکت

طبق بررسی های بورس پرس، شرکت آهن و فولاد غدیر ایرانیان با همکاری ایمیدرو و با مشارکت شرکت های سرمایه گذاری غدیر، چادرملو و فولاد آلیاژی ایران در سال ۸۵ تاسیس شد. کارخانه احیای مستقیم تولید آهن اسفنجی با ظرفیت تولید سالانه بالغ بر ۸۰۰ هزار تن که برای افزایش ظرفیت تا ۱.۲ میلیون تن در سال نیز اقدام شده با هدف تامین بخشی از مواد اولیه مورد نیاز کارخانه های فولادسازی استان یزد و سایر فولادسازی ها در ۲۵ کیلومتری اردکان در استان یزد و همجوار گندله سازی چادرملو احداث شد.

این شرکت برای احداث یک گندله سازی در شهرستان بهاباد یزد نیز اقدام کرده که مرحله مهندسی پایه برای احداث این مجتمع تکمیل شده و عملیات اجرایی برای ایجاد زیرساخت‌های لازم ادامه دارد‌. خط انتقال گاز و توسعه پست فشار قوی نخلستان بافق بهاباد در حال اجرا بوده و به مراحل نهایی رسیده است. فعالیت های اجرایی ساختمانی در سایت گندله سازی بهاباد از پیشرفت مطلوبی برخوردارند.

شرکت آهن و فولاد غدیر ایرانیان در راستای توسعه سرمایه گذاری های صنعتی و معدنی در پروژه‌های دو کارخانه مگامدول احیا مستقیم و فولادسازی ۳ میلیون تنی شرکت توسعه آهن و فولاد گل گهر سهامدار است و در شرکت فولاد شاهرود، معدنی نوظهور شاهرود و توسعه فولاد قشم نیز مشارکت دارد. بخش معدنی این شرکت نیز فعالیت های اکتشافی و تجهیز معادن و فعالیت های استخراجی در معادن متعلق به خود را توسعه داده و همراه با شرکت سنگ آهن مرکزی و توسعه صنایع و معادن غدیر در شرکت صنایع معدنی کویر بافق برای تجهیز، استخراج و بهره برداری و احداث کارخانه تولید کنسانتره سنگ آهن مشارکت کرده است.

موضوع فعالیت

فعالیت اصلی شرکت شامل ایجاد کارخانه های آهن و فولاد سازی و واحدهای مربوطه در راستای پیشبرد و گسترش معادن و صنایع معدنی در نقاط تعیین شده با روش احیای مستقیم، انجام عملیات فولادسازی با روش‌های مختلف عملیات ذوب و ریخته گری نورد فلزات آهنی و تولید انواع مقاطع هندسی و استاندارد، احداث واحدهای مربوطه و صنایع وابسته جنبی و پایین دستی و تکمیلی در راستای توسعه هرچه بیشتر و بهینه صنعت فولاد است. به‌موجب پروانه بهره برداری ۱۵ اردیبهشت سال ۸۹ ظرفیت تولید شرکت اصلی در سه نوبت کاری ۸۰۰ هزار تن آهن اسفنجی است.

سرمایه و ترکیب سهامداران

سرمایه شرکت با ۲۸۱ نیروی انسانی در بدو تاسیس ۱۰۰ میلیون تومان بوده طی ۱۵ مرحله افزایش سرمایه به ۱.۲ هزار میلیارد تومان رسیده است. در ترکیب سهامداری شرکت چادرملو با ۲۹.۸ درصد، فولاد آلیاژی ایران با ۲۵ درصد شرکت بین المللی توسعه صنایع و معادن غدیر با ۴۴.۸ درصد حضور دارند. شرکت در حال حاضر برنامه‌ای برای افزایش سرمایه ندارد.

تامین انرژی

در حال حاضر آب از طریق خط انتقال آب زاینده رود به طبق قرارداد منعقده با شرکت آب منطقه ای یزد تامین می شود. قرارداد فوق در ۲۱ دی سال ۸۵ منعقد شده و طی آن شرکت سهامی آب منطقه ای یزد متعهد شده سالانه یک میلیون و ۱۲۰ هزار متر مکعب به مدت ۳۰ سال در محل مخزن خلیل آباد به شرکت تحویل دهد.

انتقال آب از مخزن خلیل‌آباد به مخزن سایت از طریق خطوط انتقال آب ایجاد شده شرکت صورت می گیرد. قیمت هر متر مکعب آب ۸۰۰ تومان تعیین شده است. به علاوه با توجه به نیازهای آتی کارخانه نسبت به انجام مذاکرات اولیه جهت خریداری یک حلقه چاه با ظرفیت آبدهی ۳۰ لیتر در ثانیه اقدام شده و یک مخزن ۱۰ هزار متر مکعبی جهت ذخیره اضطراری آب مورد استفاده در محل کارخانه اردکان احداث شده است.

جهت تامین برق مورد نیاز شرکت نسبت به مشارکت در احداث پست ۲۳۰.۶۳ کیلوولت در نزدیکی محل احداث کارخانه اقدام کرده است. در این راستا قرار داد ۷.۵ میلیارد تومانی با برق منطقه‌ای استان یزد منعقد شده و برخی از تجهیزات نیز نصب شده است. پست برق و بخش‌های مهم آن توسط برق منطقه یزد و شرکت فولاد ارفع احداث شده است.

با توجه به انجام پروژه افزایش ظرفیت کارخانه آهن اسفنجی و نیاز برق بیشتر، اقدام به خرید گواهی ظرفیت به میزان ۵ مگاوات انشعاب از طریق بورس انرژی شد و قرارداد خرید با شرکت‌های خصوصی در حال انجام است.

شرکت جهت تامین گاز مورد نیاز، اقدام انعقاد خرید گاز با شرکت گاز استان یزد در سال ۸۵ کرده و شرکت گاز استان یزد متعهد شده تا حداکثر میزان ۴۰ هزار مترمکعب در ساعت با فشار ۲۵۰ پوند بر اینچ گاز شرکت را تامین کند. استفاده مازاد با اطلاعات شرکت گاز استان یزد خواهد بود و در صورت مصرف مازاد بدون جلب موافقت قبلی و های مازاد به نرخ دو برابر تعرفه بهای گاز محاسبه می شود.

نحوه قیمت گذاری

قیمت آهن اسفنجی برای مشتریان بین ۵۰ تا ۵۴ درصد متوسط نرخ سه ماهه شمش فولاد خوزستان با توجه به شرایط بازار طبق توافقات فی مابین تعیین می شود.

معرفی شرکت های تابعه و درصد مالکیت

سیاست تقسیم سود

صورت سود و زیان پنج سال مالی اخیر

طرح توسعه پروژه گندله سازی بهاباد

تلگرام اصلی بورس پرس : t.me/boursepressir

انتهای پیام

 


برای دریافت مهمترین اخبار عضو کانال بورس پرس در تلگرام شوید.
ارسال نظر
نام:
آدرس ایمیل:
متن: *
عدد روبرو را تایپ نمایید


آخرین اخبار
پربیننده ترین
طراحی سایت خبری و هاست توسط ایرسا هاستینگ