کد خبر: ۲۰۰۱۲۲
۰:۱۶ - ۱۴۰۱/۱۰/۲۶

تولید و فروش شرکت‌ های بورسی صنعتی و معدنی ۱۲.۹ و ۱۵.۷ درصد رشد داشت
در آذر ماه:

تولید و فروش شرکت‌ های بورسی صنعتی و معدنی ۱۲.۹ و ۱۵.۷ درصد رشد داشت

شاخص تولید و ‌فروش شرکت های صنعتی و معدنی حاضر در بورس در آذر ماه نسبت به دوره مشابه قبل با افزایش ۱۲.۹ و ۱۵.۷ درصدی همراه شد.

به گزارش پایگاه خبری بورس پرس، طبق گزارش مرکز پژوهش های مجلس در آذر ماه با پایش بخش صنعت و معدن، شاخص تولید و فروش شرکت های بورسی نسبت به دوره مشابه سال قبل با افزایش ۱۲.۹ و ۱۵.۷ درصدی و نسبت به آبان با افزایش ۲.۷ و ۳.۶ درصدی مواجه شد.

براساس این گزارش، رشته فعالیت خودرو و قطعات در آذر رکورد جدیدی ثبت کرد و شاخص تولید و فروش رشد ۴۸.۴ و ۸۶.۷ درصدی را نسبت به دوره مشابه سال قبل ثبت کرد.

همچنین شاخص تولید رشته فعالیت دارو به بالاترین سطح در دو سال اخیر رسید و نسبت به آبان و دوره مشابه سال قبل افزایش ۷ و ۲۵.۶ درصدی داشت. شاخص تولید و فروش رشته فعالیت ماشین آلات و تجهیزات روند صعودی را ادامه داد و نسبت به دوره مشابه سال قبل و آبان رشد ۳۵.۵ و ۹۵ درصدی را ثبت کرد.

نرخ رشد ماهانه قیمت فعالیت های صنعتی بورسی افزایش ۰.۲ درصدی داشت و رشد نقطه به نقطه به ۳۵.۴ درصد رسید. میانگین سالانه شاخص قیمت هم روند نزولی یکسال اخیر را ادامه داد و با ‍۲.۱ واحد درصد کاهش نسبت به ماه قبل، ۴۹.۱ درصد افزایش نشان می دهد. رشته فعالیت دارو همانند آبان ماه مجدداً با افزایش قیمت مواجه بود و نرخ رشد ماهانه ۹.۳ درصدی داشت.

تلگرام اصلی بورس پرس : t.me/boursepressir

انتهای پیام

 


برای دریافت مهمترین اخبار عضو کانال بورس پرس در تلگرام شوید.
ارسال نظر
نام:
آدرس ایمیل:
متن: *
عدد روبرو را تایپ نمایید


آخرین اخبار
پربیننده ترین
طراحی سایت خبری و هاست توسط ایرسا هاستینگ