کد خبر: ۱۲۱۰۲۳
۹:۵۰ - ۱۳۹۷/۱۲/۲۸

بهای آب و برق از اردیبهشت سال آینده افزایش می یابد

بهای آب و برق از اردیبهشت سال آینده افزایش می یابد

هیات وزیران مقرر کرد بهای آب شرب و برق از اردیبهشت سال 98 سالانه به میزان 7 درصد افزایش یابد.

به گزارش پایگاه خبری بورس پرس، هیات دولت در جلسه 19 اسفند ماه به پیشنهاد وزارت نیرو و سازمان برنامه تعرفه‌های آب و برق مشترکان پرمصرف را اصلاح کرد.

همچنین با هدف مدیریت مصرف و بازدارندگی مصارف غیرضرور از ابتدای خرداد ماه، سالانه 16 درصد به خالص صورت‌حساب آب و برق مصارف خانگی (بدون احتساب آبونمان، مالیات بر ارزش افزوده و عوارض) مشترکین پرمصرف افزوده می­‌شود. فاضلاب بها، مشمول افزایش موضوع این بند نخواهد بود.

خانوارهایی که مصرف آب یا برق ماهانه آنها کمتر از الگوی مصرف بوده و در بازه زمانی اول خرداد تا پایان شهریور در مقایسه با دوره مشابه سال گذشته، مصرف را کاهش دهند، مشمول تخفیف به میزان مصرف کاهش ­یافته با نرخ اولین پله مصرف خواهند شد.

شرکت توانیر موظف است طی یک برنامه زمانی با اولویت مشترکان پرمصرف، لوازم اندازه‌گیری کلیه مشترکانی که به طور متوسط مصرف برق ماهانه آنها بیشتر از الگوی مصرف است با لوازم اندازه‌­گیری دارای قابلیت تفکیک مصرف برای ساعات کم‌­باری، میان‌‌باری و اوج ­بار تعویض کند.

منابع درآمدی حاصل از افزایش صورت‌حساب مشترکان پرمصرف آب و برق حسب مورد صرفاً برای تعویض لوازم اندازه­‌گیری و مدیریت مصرف، کاهش هدررفت و اصلاح و بهینه­‌سازی شبکه­‌های توزیع و خرید آب و برق از بخش خصوصی خواهد شد.

انتهای پیام


برای دریافت مهمترین اخبار عضو کانال بورس پرس در تلگرام شوید.

ارسال نظر
نام:
آدرس ایمیل:
متن: *
عدد روبرو را تایپ نمایید


آخرین اخبار
پربیننده ترین
طراحی سایت خبری و هاست توسط ایرسا هاستینگ