کد خبر: ۱۶۶۸۱۰
۸:۹ - ۱۴۰۰/۱/۲۳

اساسنامه قدیمی ترین و بزرگترین بانک ایران اصلاح شد
توسط هیات دولت:

اساسنامه قدیمی ترین و بزرگترین بانک ایران اصلاح شد

اصلاح اساسنامه قدیمی ترین و بزرگترین بانک ایران توسط هیات دولت تصویب شد تا زمینه اصلاح اساسنامه سایر بانک های دولتی هم فراهم شود .

به گزارش پایگاه خبری بورس پرس، در جلسه عصر دیروز هیات دولت که به ریاست حسن روحانی برگزار شد ، اصلاح اساسنامه بانک سپه مورد تصویب قرار گرفت تا زمینه اصلاح اساسنامه سایر بانک های دولتی هم فراهم شود .

براساس  این گزارش، اصلاح اساسنامه بانک سپه به استناد ماده ۶ قانون تسهیل اعطای تسهیلات بانکی و کاهش هزینه‌های طرح و تسریع در اجرای طرح‌های تولیدی و افزایش منابع مالی و کارایی بانک‌ها و نیز با توجه به گذشت نزدیک به ۴۰ سال از زمان تصویب اساسنامه بانک های دولتی و لزوم اعمال تغییرات در آن متناسب با قوانین و مقررات جدید به تصویب رسید.

تفکیک مسئولیت های اجرایی از سیاست گذاری، افزایش شفافیت و تقویت سلامت و پیش بینی احکام مربوط به نقش هیئت مدیره در ساختارهای گروهی از مهم ترین تغییرات در اساسنامه این بانک است.

براساس این گزارش ،بانک سپه درحالی عنوان دار قدیمی ترین بانک ایرانی بوده و دارای سرمایه اسمی بیش از 24.7 هزار میلیارد تومانی است که بعد از ادغام بانک های مهراقتصاد، قوامین، انصار، حکمت ایرانیان و مؤسسه مالی و اعتباری کوثر به سپرده ۴۷۰ هزار میلیارد تومانی رسید و بزرگترین بانک ایران شد.

تلگرام اصلی بورس پرس : t.me/boursepressir

انتهای پیام


برای دریافت مهمترین اخبار عضو کانال بورس پرس در تلگرام شوید.

ارسال نظر
نام:
آدرس ایمیل:
متن: *
عدد روبرو را تایپ نمایید


آخرین اخبار
پربیننده ترین
طراحی سایت خبری و هاست توسط ایرسا هاستینگ