کد خبر: ۱۶۷۶۴۳
۱۵:۲۲ - ۱۴۰۰/۲/۱۳

تولید محصولات جدید در طرح های پیشران صنعت پتروشیمی
سرپرست دفتر توسعه صنایع پایین دستی پتروشیمی خبر داد:

تولید محصولات جدید در طرح های پیشران صنعت پتروشیمی

سرپرست دفتر توسعه صنایع پایین دستی پتروشیمی گفت: با هدف تکمیل زنجیره ارزش، مجموعه ای از طرح های پیشران با تمرکز بر توسعه صنایع تکمیلی تعریف شده که اغلب محصولات تولیدی، جدید خواهند بود.

به گزارش پایگاه خبری بورس پرس، محمد متقی با اشاره به نقش مهم صنایع پایین دستی پتروشیمی در تامین نیازهای برخی شرکت های بزرگ صنعتی گفت: تکمیل زنجیره ارزش و ایجاد ارزش افزوده بیشتر، پیامد مهمی است که از طریق تامین خوراک ظرفیت های خالی نصب شده و توسعه محصولات جدید در بخش صنایع تکمیلی حاصل خواهد شد.

وی افزود: با هدف تکمیل زنجیره ارزش، مجموعه ای از طرح های پیشران با تمرکز بر توسعه صنایع تکمیلی تعریف شده که اغلب محصولات تولید شده، جدید خواهند بود. رشد و توسعه صنایع تکمیلی سبب ایجاد رونق در اقتصاد، اشتغال، توسعه صنعتی و توسعه منطقه ای خواهد شد و شرکت ملی صنایع پتروشیمی پس از تحقق طرح های جهش دوم و سوم با هدف تداوم توسعه هوشمند صنعت و تکمیل زنجیره ارزش، کاهش میزان واردات و تنوع بخشی سبد محصولات و حمایت صنایع پایین دستی طرح های پیشران را در دستور کار دارد.

متقی ادامه داد: تامین نیاز داخلی از سوی شرکت های پتروشیمی به عنوان اولویت اصلی همواره مورد توجه بوده است. کمیته تخصصی پتروشیمی ستاد تامین بازار با پایش مستمر، نظارت مطلوبی بر روند تولید و عرضه محصولات مختلف برای رفع نیاز صنایع پایین دستی دارد. همکاری و تعامل بین تمام ارکان صنعت سبب شکوفایی و تحقق برنامه ریزی های انجام شده در راستای توسعه این صنعت خواهد شد و بدون تردید نقش هلدینگ ها و بخش خصوصی در این روند اثر بخش است.

تلگرام اصلی بورس پرس : t.me/boursepressir

انتهای پیام


برای دریافت مهمترین اخبار عضو کانال بورس پرس در تلگرام شوید.

ارسال نظر
نام:
آدرس ایمیل:
متن: *
عدد روبرو را تایپ نمایید


آخرین اخبار
پربیننده ترین
طراحی سایت خبری و هاست توسط ایرسا هاستینگ