کد خبر: ۱۶۷۶۹۰
۱۳:۲۵ - ۱۴۰۰/۲/۱۵

صدور کیفرخواست برای سیف به اتهام تضییع ۳۰.۲ میلیارد دلار و ۶۰ تن ذخیره طلا
دادستان تهران خبر داد:

صدور کیفرخواست برای سیف به اتهام تضییع ۳۰.۲ میلیارد دلار و ۶۰ تن ذخیره طلا

دادستان تهران از صدور کیفرخواست برای رییس سابق بانک مرکزی در نتیجه ترک فعل‌ها خبر داد و گفت: علاوه بر وقوع اخلال در نظام اقتصادی، ۳۰.۲ میلیارد دلار منابع ارزی و ۶۰ تن ذخایر طلا تضییع شده است.

به گزارش پایگاه خبری بورس پرس، علی القاصی‌ مهر در نشست شورای عالی قضائی از ارسال پرونده ولی‌الله سیف به دادگاه ویژه رسیدگی به اخلال در نظام اقتصادی خبر داد و گفت: سیف در نتیجه نقض مقررات و ترک فعل‌ها، علاوه بر وقوع اخلال در نظام اقتصادی، 30.2 میلیارد دلار منابع ارزی و 60 تن ذخایر طلا تضییع شده است.

وی درباره آخرین وضعیت پرونده مداخلات ارزی مسئولان ارشد دولتی در فاصله زمانی سال 95 تا 97 افزود: در این سال‌ها نه ‌تنها قوانین مرتبط با نظام ارزی نقض شده بلکه تکالیف قانونی دایر بر لزوم تصویب مداخله ارزی و فروش سکه‌های طلا در شورای پول و اعتبار برای پرداخت منابع ارزی به نیازمندان واقعی و جلوگیری از تشکیل بازار واسطه‎گری و دلالی نسبت به این منابع نیز رعایت نشد. یکی از پرونده‌های مهمی که در دادسرای تهران رسیدگی و پرونده با کیفرخواست به دادگاه ارسال شد، پرونده مربوط به مداخله ارزی است.

القاصی‌ مهر ادامه داد: یکی از اقداماتی که در قالب نظرات قضائی از حیث عملکرد دستگاه‌ها و مدیران و در واقع روی ساختار تشکیلات بسیار حائز اهمیت است، ورود قوه قضائیه به این پرونده و تحت تعقیب قرار دادن کسانی است که از قِبَل مسئولیت‌هایی که دارند مواظبت نداشتند و در نتیجه فعل و ترک فعل آنها خسارتی به دولت و بیت‌المال وارد شده و در نتیجه تضییع اموال دولت صورت گرفته و باید پاسخگو باشند. در این مدت بالغ بر 30.2 میلیارد دلار و 7.6 میلیون عدد سکه بهار آزادی که شامل حدود 60 تن از ذخایر طلا می‌شود، تضییع و برای آن کیفرخواست صادر و پرونده جهت رسیدگی به دادگاه‌های ویژه اخلال در نظام اقتصادی ارسال شده است.

تلگرام اصلی بورس پرس : t.me/boursepressir

انتهای پیام


برای دریافت مهمترین اخبار عضو کانال بورس پرس در تلگرام شوید.

ارسال نظر
نام:
آدرس ایمیل:
متن: *
عدد روبرو را تایپ نمایید


آخرین اخبار
پربیننده ترین
طراحی سایت خبری و هاست توسط ایرسا هاستینگ