کد خبر: ۱۶۸۰۷۸
۰:۰ - ۱۴۰۰/۲/۲۷

هر نامزد برای تایید صلاحیت به کسب ۷ رأی مثبت از ۱۲ عضو نیاز دارد
سخنگوی شورای نگهبان:

هر نامزد برای تایید صلاحیت به کسب ۷ رأی مثبت از ۱۲ عضو نیاز دارد

طبق اعلام سخنگوی شورای نگهبان، هر نامزد حضور در انتخابات ریاست جمهوری برای تایید صلاحیت به کسب ۷ رأی مثبت از ۱۲ عضو نیاز دارد .

به گزارش پایگاه خبری بورس پرس، عباسعلی کدخدایی درباره روند بررسی صلاحیت نامزدهای انتخابات ریاست جمهوری گفت: مبنای شورای نگهبان در احراز صلاحیت‌ داوطلبان، اصل ۱۱۵ قانون اساسی است و علاوه بر آن سیاست‌های کلی انتخابات از سوی رهبر انقلاب ، مبنای کار بوده که در پی آن مصوبه‌ای به وزارت کشور اعلام شد و با توجه به دریافت اسناد و مدارک داوطلبان ، فرایند بررسی از امروز آغاز می شود .

وی افزود: از ۵۹۲ نفر ثبت نام کننده حدود ۴۰ نفر حائز شرایط و مدارک مندرج در مصوبه شورای نگهبان هستند . در صورت نبود مصوبه هم بیش از ۳۰۰۰ ثبت نام می کردند. کما اینکه در انتخابات قبلی بالغ بر ۱۶۰۰ نفر ثبت نام کرده بودند. بررسی طرح اولیه اسناد و مدارک لازم هم از دیروز شروع شده و تا امروز سعی می‌ شود تا حد امکان آن تعداد پرونده که مدارک و اسناد آماده را در اختیار اعضای شورا قرار دهند .

کدخدایی ادامه داد: ملاک و مبنا رای نهایی هم اعضای شورای نگهبان است و با توجه به حضور ۱۲ عضو ، ۷ رای مثبت لازم است تا نامزد احراز صلاحیت و واجد شرایط اصل ۱۱۵ قانون اساسی شود.

تلگرام اصلی بورس پرس : t.me/boursepressir

انتهای پیام


برای دریافت مهمترین اخبار عضو کانال بورس پرس در تلگرام شوید.

ارسال نظر
نام:
آدرس ایمیل:
متن: *
عدد روبرو را تایپ نمایید


آخرین اخبار
پربیننده ترین
طراحی سایت خبری و هاست توسط ایرسا هاستینگ