کد خبر: ۱۶۸۸۴۲
۰:۰ - ۱۴۰۰/۳/۱۸

فولاد مبارکه سازمانی مسئولیت پذیر در زمینه مسائل زیست محیطی

فولاد مبارکه سازمانی مسئولیت پذیر در زمینه مسائل زیست محیطی

فولاد مبارکه طی سالیان متمادی با انواع روش‌های متفاوت توانسته استانداردهای زیست‌ محیطی را رعایت و به‌عنوان سازمانی مسئولیت‌پذیر در جامعه ایفای نقش کند.

به گزارش پایگاه خبری بورس پرس، وظیفه در این برهه از زمان، استفاده صحیح، حفاظت دقیق و فرهنگ‌ سازی در زمینه این نعمت عظیم است که برای کارکنان فولاد مبارکه نوعی مسئولیت ذاتی تلقی می‌شود و ریشه در اخلاق، فرهنگ و اعتقادات مدیریت و کارکنان این شرکت دارد. همین امر نیز منشأ اثرات مثبتی در این حوزه بوده که مجموعه کارکنان، سعی در حفظ و توسعه آن دارند و اصل پیشگیری را به‌جای اصلاح در تمام فعالیت‌ها و تصمیم‌ گیری‌ها اولویت قرار داده‌اند تا با تدوین دستورالعمل‌ها و گردشکارها و جاری‌سازی آن در سازمان، خدمات ارزنده‌ای در بخش محیط‌زیست بصورت مستمر ارائه دهند.

فولاد مبارکه فعالیت‌های محیط‌ زیستی را در زمینه شناسایی، اندازه‌گیری و کنترل منابع آلاینده در زمینه‌های هوا، آب، خاک و پسماندها با اولویت قرار دادن قوانین و استانداردها زیر نظر سازمان محیط‌ زیست انجام داده و در همین زمینه سالانه پروژه‌های بسیاری را اولویت‌بندی و اجرا کرده است. ساختار نظام‌مندی که برای سایر پروژه‌های تولیدی نیز منجر به مطالعات ارزیابی اثرات محیط‌زیستی می‌شود و با نظارت سازمان محیط‌ زیست انجام می‌گیرد.

فولاد مبارکه طی سالیان متمادی با انواع روش‌های متفاوت ازجمله نصب بگ‌هوس‌ها، غبارگیرهای خشک و تر، پاشش تثبیت‌ کننده‌ها، رفع عیب و تعمیر به‌ موقع تجهیزات، انجام حمل‌ و نقل‌های پیوسته همراه با پوشش، رطوبت‌ دهی مواد اولیه و بهره‌ برداری از انواع تجهیزات مکنده و مکانیزه جمع‌آوری گرد و غبارها توانسته استانداردهای زیست‌ محیطی را رعایت و به‌عنوان سازمانی  مسئولیت‌پذیر در جامعه ایفای نقش کند.

در بخش آب نیز با وجود کمبود شدید این عنصر حیاتی، اقدام به تصفیه و بازچرخانی آب در مجموعه کرده و توانسته با خریداری، جمع‌آوری و انتقال پساب شهرهای مجاور جهت تصفیه و استفاده مجدد آن بخش زیادی از کمبود آب خام را در خط تولید جبران کند که این نیز علاوه‌بر کاهش هزینه‌های شهرداری‌های مناطق مربوطه از آلوده شدن محیط جلوگیری کرده و به ارتقای بهداشت محیط منجر شده است.

تلگرام اصلی بورس پرس : t.me/boursepressir

انتهای پیام


برای دریافت مهمترین اخبار عضو کانال بورس پرس در تلگرام شوید.

ارسال نظر
نام:
آدرس ایمیل:
متن: *
عدد روبرو را تایپ نمایید


آخرین اخبار
پربیننده ترین
طراحی سایت خبری و هاست توسط ایرسا هاستینگ