کد خبر: ۱۷۵۱۵۸
۰:۰ - ۱۴۰۰/۶/۲۴

سیزدهمین و چهاردهمین عرضه اولیه به دو روش ثبت سفارش و ترکیبی
امروز در بورس و فرابورس انجام می شود:

سیزدهمین و چهاردهمین عرضه اولیه به دو روش ثبت سفارش و ترکیبی

امروز با عرضه اولیه ۱۵ و ۱۰ درصد از سهام پارس فولاد سبزوار و توسعه سامانه های نرم افزاری نگین در بورس و فرابورس، سیزدهمین و چهاردهمین شرکت جدید سال وارد بازار سهام می شود.

به گزارش پایگاه خبری بورس پرس، طبق اعلام قبلی، امروز 15 درصد از سهام پارس فولاد سبزوار عرضه اولیه و طی آن 600 میلیون سهم با قیمت مبنای 2841 تومانی و کف و سقف 2557 تا 3125 تومانی و سهمیه 1200 سهمی هر فرد حقیقی و حقوقی در زمان سفارش گیری واگذار می شود.

هر چند نقدینگی لازم برای خرید 1200 سهم "فسبزوار" حدود سه میلیون و 767 هزار تومان است اما در صورت استقبال 2.5 تا 3 میلیون نفر تعداد 240 تا 171 سهم به هر کد (حدود 753 تا 536 هزار تومان) تخصیص خواهد یافت.

همچنین علاوه بر عرضه اولیه 15 درصدی سهام پارس فولاد سبزوار در بورس تهران، امروز 10 درصد از سهام توسعه سامانه های نرم افزاری نگین هم به روش به روش ترکیبی و طی دو مرحله وارد بازار می شود.

به این ترتیب، در مرحله اول 5 درصد از سهام "توسن" شامل 102 میلیون سهم با قیمت مبنای 6937 ریالی و کف و سقف 6244 تا 7630 ریالی هر سهم و سهمیه 20 میلیون سهمی به سرمایه‌گذاران واجد شرایط در بازار اول معاملات فرابورس عرضه اولیه می شود.

ارسال سفارش صرفاً از طریق ایستگاه‌های معاملاتی (نامک) امکان پذیر خواهد بود و 50 درصد از سهام خریداری شده در روز عرضه اولیه تا 90 روز پس از تاریخ عرضه اولیه امکان عرضه نخواهد داشت. در مرحله دوم، 5 درصد دیگر از سهام "توسن" به قیمت کشف شده در مرحله اول با سهمیه 204 سهمی به اشخاص حقیقی و حقوقی واگذار می شود. خریداران سهام در عرضه اولیه این نماد به تعداد تخصیص داده شده در آن روز دارای اختیار فروش تبعی خواهند بود.

بنابراین گزارش، طی سال جاری سهام 12 شرکت گسترش صنایع روی ایرانیان، تولید و توسعه سرب و روی ایرانیان، صنعت غذایی کورش، لیزینگ کارآفرین، گروه مدیریت ارزش سرمایه صندوق بازنشستگی کشوری، محصولات کاغذی لطیف، سپید ماکیان، سرمایه گذاری هامون صبا، سرمایه گذاری و خدمات مدیریت صندوق بازنشستگی کشوری، آریان کیمیا تک، جهان فولاد سیرجان و ریل پرداز نوآفرین عرضه اولیه شده و پارس فولاد سبزوار و توسعه سامانه های نرم افزاری نگین سیزدهمین و چهاردهمین سهم جدید سال بشمار می روند.

تلگرام اصلی بورس پرس : t.me/boursepressir

انتهای پیام


برای دریافت مهمترین اخبار عضو کانال بورس پرس در تلگرام شوید.
ارسال نظر
نام:
آدرس ایمیل:
متن: *
عدد روبرو را تایپ نمایید


آخرین اخبار
پربیننده ترین
طراحی سایت خبری و هاست توسط ایرسا هاستینگ