کد خبر: ۱۸۸۰۰۲
۱۳:۵۶ - ۱۴۰۱/۲/۱۸

افزایش روزانه ۲۲ میلیون متر مکعب صادرات گاز ایران به عراق
سخنگوی وزارت برق عراق اعلام کرد:

افزایش روزانه ۲۲ میلیون متر مکعب صادرات گاز ایران به عراق

سخنگوی وزارت برق عراق با اعلام سفر هیئتی به ایران خبر داد و گفت: واردات روزانه گاز ایران از ۸ به ۳۰ میلیون متر مکعب می‌رسد.

به گزارش پایگاه خبری بورس پرس به نقل از نشریه الصباح، عراق علیرغم اینکه دومین تولیدکننده بزرگ نفت سازمان اوپک است به گاز وارداتی از ایران برای بهره برداری از نیروگاه‌ها متکی است.

براساس این گزارش، وزارت برق عراق به دنبال دستیابی به عرضه پایدار در تابستان است و  احمد موسی العبادی سخنگوی وزارت برق عراق گفت: طبق توافقات پیشین ، واردات گاز عراق در فصل زمستان 50 میلیون متر مکعب و در فصل تابستان 70 میلیون متر مکعب بود. در دوره گذشته ناهماهنگی در عرضه گاز ایران بود و به 5 تا 8 میلیون متر مکعب در روز کاهش یافت و موجب فشار شدید بر شبکه برق عراق و از کار افتادن بسیاری از نیروگاه‌ها به علت نبود سوخت شد.

وی ادامه داد: تفاهمات اخیر منجر به افزایش از 8 به 30 میلیون متر مکعب گاز در روز شد. البته این میزان نیاز عراق به تامین برق را برآورده نمی‌کند و مذاکرات همچنان ادامه دارد. حتی اخیراً هیئتی به تهران سفر کرده‌ تا درباره افزایش گاز وارداتی و ساز و کار پرداخت در بازه 3 ساله به توافق رسید.

تلگرام اصلی بورس پرس : t.me/boursepressir

انتهای پیام


برای دریافت مهمترین اخبار عضو کانال بورس پرس در تلگرام شوید.
ارسال نظر
نام:
آدرس ایمیل:
متن: *
عدد روبرو را تایپ نمایید


آخرین اخبار
پربیننده ترین
طراحی سایت خبری و هاست توسط ایرسا هاستینگ