کد خبر: ۱۹۵۲۶۲
۰:۰ - ۱۴۰۱/۶/۳۰

اقتصاد اتحادیه اروپا به احتمال ۸۰ درصد دچار رکود ۱۲ ماهه خواهد شد
بلومبرگ:

اقتصاد اتحادیه اروپا به احتمال ۸۰ درصد دچار رکود ۱۲ ماهه خواهد شد

بلومبرگ پیش بینی کرد کشورهای اتحادیه اروپا به دلیل گرانی شدید قیمت حامل‌های انرژی و کاهش عرضه برق به احتمال ۸۰ درصد طی ۱۲ ماه آینده دچار رکود اقتصادی خواهند شد.

به گزارش پایگاه خبری بورس پرس ، بلومبرگ طبق نظرسنجی اعلام کرد: کشورهای منطقه یورو به دلیل افزایش شدید قیمت حامل‌های انرژی و کاهش شدید عرضه برق به احتمال 80 درصد در 12 ماه آینده دچار رکود اقتصادی خواهند شد. این پیش بینی که نسبت به رقم 60 درصد در نظرسنجی پیشین افزایش نشان می‌دهد، خطر رکود در منطقه تک ارزی یورو را در بالاترین سطح از ژوئیه 2020 قرار می‌دهد.

بر اساس این گزارش، آلمان بزرگ‌ترین اقتصاد بلوک اتحادیه اروپا یکی از کشورهایی است که در معرض کاهش عرضه گاز قرار دارد و پیش‌بینی می‌شود در 3 ماهه جاری اقتصاد آن کوچک‌تر شود. این وضعیت با آخرین اقدام روسیه برای توقف عرضه گاز در حال وخیم تر شدن است. در ماه اوت، خط لوله نورد استریم 1 به دلیل مشکلات فنی در نتیجه تحریم ها برای مدت نامحدودی تعطیل شد.

به گفته تحلیلگران، نرخ تورم بی سابقه و سایر محدودیت‌های عرضه در سراسر منطقه پولی یورو باعث کاهش رشد می‌شود و پیش بینی می‌شود تورم در 3 ماهه چهارم سال 2022 به 9.6 درصد برسد.

به گفته اقتصاددانانی که در این نظرسنجی شرکت کردند، نرخ تورم به هدف بانک مرکزی اروپا مبنی بر 2 درصد تا سال  2024 نخواهد رسید.

تلگرام اصلی بورس پرس : t.me/boursepressir

انتهای پیام

 


برای دریافت مهمترین اخبار عضو کانال بورس پرس در تلگرام شوید.
ارسال نظر
نام:
آدرس ایمیل:
متن: *
عدد روبرو را تایپ نمایید


آخرین اخبار
پربیننده ترین
طراحی سایت خبری و هاست توسط ایرسا هاستینگ